Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtme +Skender +Hyseni

Total: 320
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.159Z

Skender Hyseni niset drejt Keshillit te Sigurimit

Ministri i Puneve te Jashtme te Kosoves, Skender Hyseni udhetoi dje drejt Nju Jorkut, ku do te jete i pranishem ne mbledhjen e radhes se Keshillit te Sigurimit, e cila do te mbahet me 11 nentor. Mbledhja e Keshillit te Sigurimit eshte mbledhje periodike ne te cilen raportohet per Kosoven. Formati i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.523Z

Hoxhaj dhe Hyseni koordinohen për politikën e jashtme në fushën e sigurisë

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka takuar sot ministrin e Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, me të cilin kanë diskutuar për koordinimin e politikës së jashtme në fushën e sigurisë. Me këtë rast ministrat, Hoxhaj dhe Hyseni janë fokusuar në ha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.195Z

Hyseni, Prishtina pergenjeshtron mediat serbe

Ministria e Jashtme e Kosoves pergenjeshtroi lajmin e publikuar ne mediat serbe, se shefit te diplomacise kosovare, Skender Hyseni nuk i eshte lejuar hyrja ne Etiopi, vend ky qe nuk e ka njohur Kosoven. Ne shtetin afrikan po mbahet samiti i vendeve afrikane, ndersa nje nder pjesemarresit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.591Z

Hyseni perballe Parlamentit

Ministri i Puneve te Jashtme i Kosoves, Skender Hyseni, do te perballet sot me anetaret e Komisionit te Puneve te Jashtme te Kuvendit te Kosoves, rreth aktiviteteve te diplomacise kosovare. Ministri ka paralajmeruar njohje te reja te shtetit te Kosoves, ne muajt e pare te ketij viti, ndersa ka thek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.066Z

Ministri Hyseni viziton Shkupin

Me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Antonio Milloshoski, ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Skender Hyseni, do të qëndrojë këtë të premte për një vizitë zyrtare në këtë vend fqinj. Kjo është vizita e parë zyrtare e ministrit të Punëve të Jashtm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.546Z

Hyseni vizitonHaradinajn në Hagë

PRISHTINë- Ministri i Punëve të Jashtme së Kosovës, Skender Hyseni, ka vizituar sot kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në Qendrën e Paraburgimit në Scheveningen. Me këtë rast, Ministri Hyseni ka ofruar solidaritetin dhe mbështetjen e plotë për Haradina

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.050Z

Hyseni, i pari minister i Jashtem

Qeveria e Kosoves emeroi dje ministrin e pare te Puneve te Jashtme te Kosoves te pavarur ministrin aktual te Kultures, Skender Hyseni. Hyseni eshte anetar i Lidhjes Demokratike te Kosoves, parti qe eshte pjese e koalicionit te kryesuar nga Kryeministri Hashim Thaci. Ne kete menyre, Hyseni behet i pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama