Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtme +Vuk +Jeremi

Total: 136
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.708Z

Bashkëpunimi ekonomik, Haxhinasto takon homologun serb, Vuk Jeremiç

BEOGRAD- Zv/kryeministri, Edmond Haxhinasto, njëherësh Ministër i Punëve të Jashtme mori pjesë dje në Samitin e Nismës së Evropës Qendrore, ku u takua me homologun e tij serb, Vuk Jeremiç dhe Presidentin e BERZH, Thomas Miroë. Ky samit or

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.261Z

Jeremiç paralajmëron krizë për Kosovën

Ministri i punëve të Jashtme të Serbisë Vuk Jeremiç ka paralajmëruar mundësinë e një krize të sigurisë nëse plani 6 pikësh për Kosovën nuk zbatohet. Disa elemente të planit kanë filluar të zbatohen, disa vonohen", ka thënë Jeremiç dhe ka shtuar se do t'ia transm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.173Z

Jeremiç: Bisedimet për EULEX-in morën fund

Beogradi nuk do të bisedojë më për vendosjen e misionit EULEX, pasi që, "tashmë është arritur marrëveshja me OKB, të cilën e kanë mbështetur të gjitha shtetet anëtare të OKB-së", ka deklaruar ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Vuk Jeremiç. "Ne çmojmë sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.957Z

Jeremiç, refuzojmë BE-në për Kosovën

Shefi i diplomacisë serbe Vuk Jeremiç ka deklaruar ditën e enjte se Serbia do të ndërpriste integrimet e mëtejshme europiane, nëse para saj do të vendosej kushti për të pranuar pavarësinë e Kosovës. Jeremic, gjithashtu ka theksuar se beson që Bashkimi Europian nuk do të vendosë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.507Z

Jeremiç:Kosova nuk do hyjë në OSBE

Ministri i Jashtëm serb Vuk Jeremiç ka deklaruar se Serbia asnjëherë nuk do pajtohet që të votojë për anëtarësimin e Kosovës në OSBE. Vuk Jeremiç i bëri këto komente pas takimit me ministren e Jashtme të Greqisë Dora Bakojanis, e cila ndodhet për vizitë në Beograd në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.061Z

Jeremiç: Pas gjyqit të GJND-së, statusi i Kosovës mbetet i hapur

Ministri i punëve të Jashtme të Serbisë, Vuk Jeremiç, ka deklaruar se çështja e statusit të Kosovës do të mbetet e hapur pas mendimit të Gjyqit Ndërkombëtar të Drejtësisë për siç ka thënë ai për "jo ligjshmërinë e pavarësisë së shpallur në mënyrë të nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.950Z

Shoqëria civile shqiptare kundër Vuk Jeremiç

Shoqëria civile shqiptare i drejtohet me një letër Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, duke këkruar shkarkimin e Presidentit të Asamblesë së OKB-së Vuk Jeremiç. Reagimi pasoi me rastin e 14 Janarit 2013, dit&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama