Rezultate te kerkimit per termin: +Jaupi

Meta: total 407 / total_found 407 / time 0.000 / keyword[0] jaupi / docs[0] 407 / hits[0] 829 /
No Pic available
  • 2019-03-25

Shkarkimi i shefit të policisë në Tiranë, Lleshaj emëron zëvendësuesin (EMRI)

Dy javë pas shkarkimit nga detyra të drejtorit të Policisë së Tiranës, Kastriot Skënderaj, nga ministri i Brendshëm është gjetur zëvendësuesi i tij. Mësohet se këtë detyrë do ta marrë zv/drejtori i Policisë së Shtetit, Rebani Jaupi. Kujtojmë se shkarkimi i Kastriot Skënderaj si

Drogë nga Turqia e Shqipëria/ 20 të arrestuar, mes tyre dhe Engjëllushja (EMRAT)
  • 2019-03-10

Drogë nga Turqia e Shqipëria/ 20 të arrestuar, mes tyre dhe Engjëllushja (EMRAT)

Një rrjet i sofistikuar i trafikut ndërkombëtar të drogës ishte ndërtuar në Leçe nga 16 shqiptarë, kryesisht vlonjatë që bashkëpunonin me turq dhe italianë për të sjellë ngarkesat e kanabisit dhe heroinës në Itali. Policia ka goditur bandën me shtrirje në Shqipëri, Itali dhe Tur

No Pic available
  • 2018-11-19

Vrasja e Marvit për një karikues, dëshmitarët: Ja kush e qëlloi me thikë

Është zhvilluar edhe sot gjyqi për vrasjen e të riut Mavri Mihali. Në Gjykatë kanë dhënë dëshmitë e tyre dëshmitarët e ngjarjes. I riu humbi jetën i goditur me thikë pas një sherri për një karikues celulari me vlerë 500 lekë. Procesi gjyqësor ndaj katër të akuzuarve për vrasj

No Pic available
  • 2018-07-26

54 artistë i kërkojnë Metës të dekretojë ligjin për teatrin

Një grup artistësh, kryesuar nga të mëdhenjtë e skenës shqiptare, Robert Ndrenika, Luftar Paja, Alfred Trebicka, Leka Bungo, Albert Minga, Arben Derhemi, por edhe djali i të madhit Kadri Roshi, Kliti Roshi, regjisori Spiro Duni, aktorët Artan Imami, Sotiraq Bratko, Zamira Kita e shumë të

Gjurmë Shqiptare: Të pathënat e aviacionit luftarak shqiptar
  • 2018-07-01

Gjurmë Shqiptare: Të pathënat e aviacionit luftarak shqiptar

Cila ishte fuqia e dikurshme e aviacionit luftarak shqiptar ? Çfarë fshihej në bazat sekrete në Gjadër e Kuçovë ? Përse shumë përplasje në ajër janë fshehur? Ajo situatë ishte që faktikisht ai shkeli hapësirën tonë ajrore , ai pilot kishte humbur orientimin, u fut në hapësirën t

No Pic available
  • 2018-06-30

Të pathënat e fuqisë së dikurshme ajrore, sonte në Gjurmë Shqiptare

Cila ishte fuqia e dikurshme e aviacionit luftarak shqiptar ? Çfarë fshihej në bazat sekrete në Gjadër e Kuçovë ? Përse shumë përplasje në ajër janë fshehur? Ajo situatë ishte që faktikisht ai shkeli hapësirën tonë ajrore , ai pilot kishte humbur orientimin, u fut në hapësirën t

Firma e artistëve për Teatrin, Pavlina Mani: Kanë falsifikuar firmën e Pirro Manit
  • 2018-06-28

Firma e artistëve për Teatrin, Pavlina Mani: Kanë falsifikuar firmën e Pirro Manit

Një ditë më parë një letër e firmosur nga 65 artistë i drejtohej krerëve të shtetit për një Teatër të ri Kombëtar, e mes tyre ishte edhe emri i regjisorit të mirënjohur Pirro Mani, por për bashkëshorten e tij, aktoren Pavlina Mani, ky është një falsifikim i firmës së tij. Në