Rezultate te kerkimit per termin: +Javn

Meta: total 240 / total_found 240 / time 0.000 / keyword[0] javn / docs[0] 240 / hits[0] 266 /
No Pic available
  • 2017-08-21

Donald Trump s shpejti i vetm n Shtpin e Bardh?

Q pas deklarimeve t diskutueshme t Donald Trump-it lidhur me ngjarjet n Charlottesville jan shtuar dorheqjet n shenj proteste. Edhe mbshtetsit besnik si Stephen Bannon i le lamtumirn Shtpis s Bardh. Q pas deklarimeve t diskutueshme t Donald Trump-it lidhur me ngjarjet n Charlottesville jan shtuar do

Stresi nga kthimi i pushimeve, ja si mund t parandalohet
  • 2017-08-15

Stresi nga kthimi i pushimeve, ja si mund t parandalohet

Mbarimi i pushimeve duhet përgatitur m para dhe ritmet e lehta t kthimit jan vendimtare Stresi i kthimit nga pushimet ekziston, por mund t kontrollohet. Ja pes kshilla pr t shmangur gjendjen n vshtirsi pas pushimeve. 1-Para se t niseni sht themelore t organizoni punn pr javn n vazhdim n baz t prior

Venezuela, biznesi i kokains midis politikanve dhe t afrmve: ja rrjeti
  • 2017-08-09

Venezuela, biznesi i kokains midis politikanve dhe t afrmve: ja rrjeti

Venezuela ka nj pozicion gjeografik t privilegjuar: nj kufi i gjat i pambikqyrur me Kolumbin, prodhuesi numr nj i kokains dhe nj bregdet shum i gjer. Pista q lidh trafikun me kryen e regjimit narkotik. Narkodiktatura. Lexohet n muret e Karakas, dgjohet nga zrat e analistve dhe politikanve t opozits

No Pic available
  • 2016-05-23

FOTOT/ Në nisje të sezonit turistik në Vlorë, IKMT do të shembë 180 ndërtesa

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka vendosur të shembë 180 ndërtesa në Vlorë, në kuadër të rikonstruksionit të rrugës Transballkanike. Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit në kuadr t projektit Rikonstruksioni i rrugs Transballkanike Vlor, Faza II vazhdon o

No Pic available
  • 2016-03-09

Shnime pr librin Ëndërr amerikane t Viktor Canosinaj

Nga Albana Lifschin Librin Ëndërr amerikane t shkrimtarit t njohur Viktor Canosinaj, e prita me interes e kureshtje. Spari, sepse prekte nj tem shum t njohur pr mua dhe s dyti, sepse edhe pse autor i nj varg romanesh n atdhe pr mua prtej oqeanit ishte hera e par q lexoja nj libr prej tij. Dikur, p

Rrëfimi i ish-gazetares së TVSH-së: Shërbimi im i parë jashtë shtetit- ashtu siç ka ndodhur dhe Komitët e drogës
  • 2015-12-08

Rrëfimi i ish-gazetares së TVSH-së: Shërbimi im i parë jashtë shtetit- ashtu siç ka ndodhur dhe Komitët e drogës

 Nga Albana M. Lifschin Ishim instaluar me grupin e xhirimit tek Qendra e Madhe Kulturs, apo Piramida, siç i thon, dhe po filmonim nj program pr missin e par shqiptar. At koh piramida nuk ishte aq e populluar dhe ne t RTVSH, na shrbente si studio n raste intervistash apo programesh t shkurtra. Po

Kërcimi nga Ura e Fshejtë, fotografia e javës në revistën Time
  • 2014-08-17

Kërcimi nga Ura e Fshejtë, fotografia e javës në revistën Time

Revista më e madhe në botë, Time, e ka future në mesin e 61 fotografive të javës, kërcimin e Sali Riza Gërçinës nga Ura e Fshejtë. Javnë e kaluar u mbajt kërcimi tradicional. “Spektatorët e shikojnë kërcimin e Sa