Rezultate te kerkimit per termin: +Java

Meta: total 1000 / total_found 8624 / time 0.004 / keyword[0] java / docs[0] 8624 / hits[0] 13822 /
Tragjedi në Pukë/ Zjarri shkrumbon çiftin, shpëtojnë 4 fëmijët dhe gjyshërit
  • 2019-04-08

Tragjedi në Pukë/ Zjarri shkrumbon çiftin, shpëtojnë 4 fëmijët dhe gjyshërit

Java e dytë e prillit ka nisur me një tragjedi në Pukë, e cila mund të kishte pasoja edhe më të rënda. Një zjarr i rënë rreth orës 03:45 të mëngjesit në banesën e 40-vjeçarit, Petrit Ndoj ka bërë që ka lënë të vdekur atë dhe bashkëshorten e tij, Dava Ndoj, 35 vjeçe. Trupat

Ngjarjet në Shkodër/ Ja momenti kur Astrit Bilali paralajmëroi vrasjen e tij (VIDEO)
  • 2019-04-06

Ngjarjet në Shkodër/ Ja momenti kur Astrit Bilali paralajmëroi vrasjen e tij (VIDEO)

Gazetari i kronikës Artan Hoxha, i cili nëpërmjet postimeve në Facebook ka thënë se policia i njeh vrasësit e vëllezërve Astrit dhe Brahim Bilali, që u vranë javën e shkuar në pragun e banesës së tyre në Shkodër, ka publikuar një video tronditëse në emisionin JAVA në RTSH. Në m

Aventura e Galeazzo Cianos, për ti marrë pavarësinë Shqipërisë
  • 2019-04-01

Aventura e Galeazzo Cianos, për ti marrë pavarësinë Shqipërisë

Ciano mbërrin në Shqipëri për të marrë pjesë në ceremoninë e martesës së Mbretit Zog i I me Geraldinën 80 vjet më parë, qytetari i nderit të Tiranës Bajram Peçi Ashtu si shefi e vjehrri i tij, Musolini, edhe Galeazzo Ciano e filloi si gazetar karrierën e po si ai, i braktisi shpejt

Facebook do të ndalojë nacionalizmin e bardhë
  • 2019-03-28

Facebook do të ndalojë nacionalizmin e bardhë

Rrjeti më i madh social në botë, “Facebook”, tha se do të bllokojë “lavdërimin, mbështetjen dhe përfaqësimin e nacionalizmit të bardhë dhe separatizmit”, nisur nga java e ardhshme. Facebook po ashtu u zotua se do të përmirësojë aftësitë e tij për të identif

Misteri i rrëzimit të avionit Boeing 737 Max! Sa i sigurt është ai?
  • 2019-03-18

Misteri i rrëzimit të avionit Boeing 737 Max! Sa i sigurt është ai?

Rrëzimi i dytë i një avioni të ri Boeing brenda pak muajsh ka zgjuar dyshimet për sigurinë e tij. Deri tani Boeing 737 konsiderohej si shtylla kurrizore e flotave mbarë botërore. Kompanisë turistike gjermane TUI duket nuk i ecën fati. Që prej dy vjetësh ajo po përgatitet për marrjen e

Dhuna/ Paralizohet pa afat futbolli në Shqipëri, arbitrat: Skthehemi në fushë!
  • 2019-03-06

Dhuna/ Paralizohet pa afat futbolli në Shqipëri, arbitrat: Skthehemi në fushë!

Arbitrat bojkotojnë kampionatin. Nëpërmjet një deklarate për shtyp, Shoqata  Bashkimi i Arbitrave të Futbollit Shqiptar njofton se ka vendosur të bojkotojë ndeshjet e futbollit në nivel kombëtar. Kjo do të ndodhë deri në momentin që të ndihen të sigurt dhe Policia e Shtetit të kthe

Reali fiton ndaj Levantes, mbetet ende në lojë për titullin
  • 2019-02-25

Reali fiton ndaj Levantes, mbetet ende në lojë për titullin

Në Primera Division është java e skuadrave të mëdha. Pas sukseseve të Barcelonës dhe Atleticos, gjen fitoren edhe Reali i Madridit, që iu imponua me rezultatin 1-2 Levantes në transfertë, duke ruajtur statuskuonë në kreun e renditjes, ku Barcelona kryeson me 57 pikë, ndërsa Los Colchon