Rezultate te kerkimit per termin: +Javier +Galiana

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.639Z

Për të pestën herë, xhaz në Shkodër

Çelet sot në Shkodër edicioni i pestë i festivalit ndërkombëtar "Shkodra Jazz Festival", kushtuar kujtimit të muzikantit të madh shkodran, violinistit Rrok Jakaj. Festivali, që do të zgjasë gjashtë ditë, shënon edhe këtë vit praninë e shumë muzikantëve të njohur të muzikës xhaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.646Z

Pese vjet per "Shkodra Jazz Festival"

Shkodranet kane hapur ne fillimjave siparin e edicionit te peste te "Shkodra Jazz Festival". Ky festival eshte nje ngjarje kulturore, qe eshte i ideuar dhe organizuar nga Shoqata Kulturore "Rrok Jakaj", ne bashkepunim me "Optional Music International". Merite e organizatoreve te saj eshte se kane th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.807Z

Për të pestin vit me “Shkodra jazz festival”

26/05/2009  Është çelur dje edicioni i pestë i festivalit ndërkombëtar “Shkodra jazz festival”. Këtë vit festivali i është kushtuar kujtimit të muzikantit të madh shkodran, violinistit Rrok Jakaj. Për gjashtë ditë në Shkodër do të jenë të pranishëm muzikantë të n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.866Z

Festivali i jazz-it, jare dhe flamengo

 Muzikë tradicionale vendase, por edhe flamengo spanjolle e ritme afrikane. Për të pestin vit me radhë, Shkodra hapi mbrëmë edicionin e radhës të festivalit ndërkombëtar “Shkodra Jazz Festival” kushtuar kujtimit të muzikantit të madh shkodran, violinistit Rrok Jakaj. Sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.627Z

Edicioni “Shkodra Jazz Festival”

Shkodër - Ditën e Hënë, datë 25 Maj 2009 çelet në Shkodër edicioni i pestë i festivalit ndërkombëtar “Shkodra Jazz Festival” kushtuar kujtimit të muzikantit të madh shkodran, violinistit Rrok Jakaj. Festivali, që do të zgjasë gjashtë ditë, shënon edhe këtë vit praninë e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama