Rezultate te kerkimit per termin: +Jazz

Total: 682
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.501Z

Jazz Prishtina

Prishtina i rikthehet ritmit të jazzit. Edicioni i shtatë i Prishtina Jazz Festival filloi të mërkurën mbrëma, dhe do të zgjas deri të hënën, më 7 nëntor. Sipas organizatorëve, festivali i sivjetmë do të jetë paksa më ndryshe. Për të mirë, natyrisht. Prishtina Jazz Festival, për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.975Z

Tir jazz fest

01/06/2005  Aromë ballkanike I konsoliduar tashmë si një eveniment i rëndësishëm artistik, Festivali i jazz-it ngre siparin në datën 5 qershor me një parti promovues, duke premtuar kështu një javë të mrekullueshme, nën tingujt emocionues të muzikës jazz Muaji qershor mund t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.438Z

In love with Jazz

Jazz-i është mundësia më e mirë për t’u ndjerë i çliruar. Por pak e pëlqejnë atë, sepse nuk e njohin, ndonëse në vendet më të zhvilluara qëndron në top listën e shijeve muzikore. Këtë ndjesi kanë tentuar ta provojnë një pjesë e studentëve të Akademisë së Arteve, nëpër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.883Z

Kur Shkodra ushton Jazz

SHKODER - Ia vlen te kalosh nje vit te tere duke menduar se ne nje jave te vitit do te kete nje festival te terin vetem per muziken Jazz. Dhe ku, ne Shkoder! Aty ku "dashnoret" e Jazz-it ndoshta kohe me pare vinin koken ne rrezik. Keshtu shprehet Anton Prendushi, 65 vjec, nje nga ndjekesit me te rre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.400Z

Festivali Tirana Jazz

Është pritur me entuziazëm nata e parë e Festivalit Ndërkombëtar të muzikës jazz në kryeqytet. Grupet që kanë startuar këtë event kanë qenë Trio- çeke, gjermane dhe italio-hollandeze. Banda gjermane Vinorosso, e fryme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.627Z

Edicioni “Shkodra Jazz Festival”

Shkodër - Ditën e Hënë, datë 25 Maj 2009 çelet në Shkodër edicioni i pestë i festivalit ndërkombëtar “Shkodra Jazz Festival” kushtuar kujtimit të muzikantit të madh shkodran, violinistit Rrok Jakaj. Festivali, që do të zgjasë gjashtë ditë, shënon edhe këtë vit praninë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.543Z

Jazz nga Polonia

Artur Dutkiewicz Trio debuton sonte, ora 20.00 në skenën Black Box të Akademisë së Arteve. Nën drejtimin e pianistit Artur Dutkiewicz, instrumentistët polakë që ndodhen në një tur ballkanik, ekzekutojnë jazz standard dhe pjesë prej repertorit të artistit të shquar polak të jazz-it Cz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama