Rezultate te kerkimit per termin: +Jean

Total: 4972
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.606Z

Sulmohet Wyclef Jean

Nga Express më 21 mars 2011 në ora 10:52 Wyclef Jean është qëlluar me armë zjarri në vendlindjen e tij në Haiti gjatë zgjedhjeve presidenciale që po mbahen në këtë vend. Ish frontman’i i grupit “Fugees” është qëlluar me plumba në dorë në orën 11 të natës në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.048Z

Jean Genet

Genet zuri vend ne jete e letersi ne nje kontrast te dhunshem me shoqerine. Duke vjedhur lypur e duke prostituuar arriti ne ate zone ku dhunimi i cdo ligji eshte shenje renieje e ne te njejten kohe edhe arsyeja enigmatike e kerkimit te se bukures dhe sublimes ne dimensionin e se neveritshmes. Eumlsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.194Z

JEAN-PAUL ENTHOVEN

Librat e rinj Jett mes filozofis e letrsis far knaqsie t shkmbesh dy fjal nj pasdite vere me Jean-Paul Enthoven n shtpin e bukur parisiane, q para tij i prkiste Antoine de Saint-Exupéry, n nj pallat ku kan jetuar Camus, René Char dhe Alexis de Tocqueville. N sallonin q sheh nga nj kop

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.362Z

Francë, Jean-Marc Ayrault emërohet kryeministër

Jean-Marc Ayrault, kryeministri i ri francez PARIS- Vetëm pak orë pas ceremonisë së betimit të tij si president i Francës, Francois Hollande ka emëruar  parlamentarin veteran socialist dhe njohësin e mirë të Gjermanisë, Jean-Marc Ayrault  si kryeministrin e ri të vendit. Emërimi i tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.296Z

Në gjurmët e Jean shqiptarit

Shqiptaria e këtij francezi është e rrallë, nostalgjike, gati mitike. Kur në fund të mesazheve email, nganjëherë ai shtonte Jean, partizani brigadës njëzetedy, kjo më bënte të qeshja. Madje dhe kur më fliste fjalë shqiptare të mësuara para pothuajse 60 vjetësh si bukë, mirë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.174Z

Le Doulos nga Jean-Pierre Melville

Shfaqet sot, ora 19.00, në kinemanë e Marubit filmi Le Doulos, dramë e regjisorit francez Jean-Pierre Melville, i vitit 1969. Protagonisti Maurice Faugel sapo ka kryer dënimin për vrasjen e shokut të tij Gilbert Varnove. Por edhe pas kësaj ai vazhdon të merret me grabitje shtëpish në bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.868Z

Wyclef Jean shtrohet ne spital

Wyclef Jean do kaloje disa dite ne spital pas 8 javeve rraskapitese per shkak te stresit dhe lodhjes se madhe ne perpjekjet per te hedhur kandidaturen ne presidencialiet e Haitit. Pak dite pasi beri te ditur terheqjen nga gara ai thekson se do jete nen kujdesin e mjekeve. Jean eshte sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama