Rezultate te kerkimit per termin: +Jemi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.661Z

A jemi apo nuk jemi ilirë?

Nga Auron Tare   Sa hyn në doganën shqiptare të Kakavijës, syri të zë në kioskën e policit një poster të madh, ngjitur paksa shtrembër, shkruar në anglisht. Një foto e madhe me dy duar që mbajnë një vazo antike greke dhe shenja e ndalimit me tërhoqi vëmendjen p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.400Z

Jemi një

Aspirata jonë për të ardhmen na tregon se shqiptarë jemi jo vetëm pse kemi qenë, por edhe se do të bëhemi. JEMI NJË komb. Ashtu kemi qenë në të kaluarën, dhe ashtu do të mbesim në të ardhmen Nga Visar Ymeri Sa herë e kujtojmë 28 Nëntorin, kujtojmë vetveten, fatin tonë të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.736Z

FOTO LAJM/ Jemi që jemi, e bëjmë edhe një selfie

Grupi i grevistëve të urisë, që vazhdojnë të qëndrojnë në çadrat e ngritura para Piramidës, janë vizituar edhe gjatë mbrëmjes së sotme nga kreu i PD, Lulzim Basha dhe deputetë të kësaj partie. Ndërsa zoti Basha me një pjesë të deputetëve kanë qëndruar në çadër për rre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.127Z

Ne myslimanët jemi hipokritë, Daesh-i jemi ne

Nga Kamel Abderrahmani*   Sot vendosa të mbaj një qëndrim në mbrojtje të Shetit Islamik kundër të gjithë atyre që thonë se Daesh nuk praktikon Sheriatin Islamik. ISIS nuk është hipokrit. Është i sinqertë, i drejtpërdrejtë, dhe i saktë. Si guxojmë ne myslimanët të themi s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.998Z

Jemi në luftë

Andi Kananaj Me Afganistanin, as që flitet. Afganistani që prej disa vitesh po rrezikon lirinë tonë; të shqiptarit të zakonshëm, atij në Kavajë, burrit dhe gruas në veri perëndim të Shkodrës, ish skafistit vlonjat, trimit nga Llogaraja, e bufit nga Devolli. Shteti i  Afganistanit me id

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.393Z

FOTO LAJM/ Ngre gishtin lart: Jemi mirë, jemi mirë

Ky është momenti i pabesueshëm kur dy persona nxirren të gjallë nga makina e tyre, e cila thuajse është bërë petë nga një kontejnier, që u ra sipër. Zjarrfikësit, që mbërritën në vendin e ngjarjes në Kinë, ishin të bindur se askush nuk kishte mbijetuar. Por ata u habitën kur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.680Z

“Jemi të ngjashëm se jemi dy popuj mesdhetarë”

17/12/2008  Ambasadori spanjoll viziton universitetin e Gjirokastrës GJIROKASTËR - Gjatë një takimi që zhvilloi dje në Universitetin “Eqrem Çabej”, të Gjirokastrës, ambasadori i Mbretërisë së Spanjës në Tiranë, Manuel Montobbio vuri në dukje ngjashmërinë mes dy popuj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama