Rezultate te kerkimit per termin: +Jerome +Boateng

Meta: total 143 / total_found 143 / time 0.000 / keyword[0] jerome / docs[0] 417 / hits[0] 505 / keyword[1] boateng / docs[1] 981 / hits[1] 1467 /
Grushte mes Lewandowskit dhe Kingsley Comanit në stërvitje
  • 2019-04-11

Grushte mes Lewandowskit dhe Kingsley Comanit në stërvitje

Situata aspak e qetë te Bayerni i Mynihut, edhe pse kampionët e Gjermanisë morën kryesimin pasi shkatërruan 5-0 Borussian e Dortmundit. Prestigjiozja gjermane Bild raporton se Robert Lewandowski dhe Kingsley Coman janë konfliktuar mes tyre, përplasje që ka shkuar deri te shkëmbimet e grusht

No Pic available
  • 2019-03-05

Operacion fshesa te Gjermania, 3 kampionë bote sdo grumbullohen më

E bujshme ajo që ndodh te Gjermania. Trajneri Joachim Low dhe menaxheri i kombëtares Oliver Bierhoff ishin sot të pranishëm në qëndrën stërvitore të Bayernit në Munich për të takuar nga afër Thomas Muller, Jerome Boateng dhe Mats Hummels. Low dhe Bierhoff u kanë komunikuar tre futbolli

E ardhmja e Boateng kthehet në çështje tek Bayerni
  • 2018-07-30

E ardhmja e Boateng kthehet në çështje tek Bayerni

Pas javësh të tëra spekulimesh që e lidhnin të ardhmen e veteranit Boateng me klube elitare euroapine si PSG, Mancehster United dhe Juventus, diskutimi për fundin e aventurës së mbrojtësit gjerman te Bayerni i Mynihut mbetet i hapur. Me rëndësi është fakti se Bayerni kërkon plot 60 mil

Gjermania për jetë e vdekje me Suedinë, Belgjika për të kompletuar kualifikimin
  • 2018-06-23

Gjermania për jetë e vdekje me Suedinë, Belgjika për të kompletuar kualifikimin

Të gjithë me sy e veshë nga Gjermania, që luan ndeshjen vendimtare për kualifikimin në Grupin F. Pancerat, pas disfatës së papritur me Meksikën në takimin e parë, do të përballen sonte në orën 20:00, në stadiumin Fisht Olympic të Sochit, me Suedinë, që futet në fushë në këtë

Revolucion tek Bayerni, shumë yje drejt largimit
  • 2018-06-01

Revolucion tek Bayerni, shumë yje drejt largimit

Është koha për ndryshime në radhët e Bayernit. Në shtëpinë e bavarezëve. tashmë ndryshimet e para janë bërë.  Përsa i perket stolit, Niko Kovac në vend të Jupp Heynckes, por drejtuesit e klubit nuk do të ndalen me kaq. Do të ketë largime dhe afrime në radhët e lojtarve. Jerome

Bayern-Frankfurt, Kovaç do Kupën për të çuar Eintracht-in në Europë, Heynckes për ta mbyllur me trofe
  • 2018-05-19

Bayern-Frankfurt, Kovaç do Kupën për të çuar Eintracht-in në Europë, Heynckes për ta mbyllur me trofe

Me titullin e 27-të Bundesligës të siguruar, kampionët e Gjermanisë shënojnë një tjetër sukses duke mbërritur në finalen e 5-të të Kupës së Gjermanisë brenda 7 viteve, me Bayernin që fitoi 6-2 ndaj Leverkusen në gjysmëfinale.  Sfida e 19 majit do të shënojë njëherazi edhe rik

Gjermania në ankth, Boateng mund të humbasë Botërorin
  • 2018-04-26

Gjermania në ankth, Boateng mund të humbasë Botërorin

Dëmtimi i Jerome Boateng në sfidën ndaj Realit, ka bërë që qendërmbrojtësi ta mbyllë sezonin përpara kohë. Ky fakt ka shqetësuar jo pak kampin e bavarezëve, pasi shpresat për të arritur finalen e Kievit nuk janë shuar, pasi kanë ende në dispozicion edhe 90 minuta të tjera. Dëmtim