Rezultate te kerkimit per termin: +Jerusalem

Meta: total 840 / total_found 840 / time 0.000 / keyword[0] jerusalem / docs[0] 840 / hits[0] 1065 /
Vendi i parë në BE zhvendos ambasadën e tij në Jerusalem
  • 2019-03-24

Vendi i parë në BE zhvendos ambasadën e tij në Jerusalem

Kryeministrja rumune, Viorica Dancila, njoftoi zhvendosjen e ambasadës rumune nga Tel Avivi në Jeruzalem. Është vendi i parë i BE që arrin të transferojë selinë e tij diplomatike pas vendimit të administratës Trump. “Unë jam e lumtur të njoftoj zhvendosjen e ambasadës sonë në J

No Pic available
  • 2018-12-15

Australia njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

Australia zyrtare ka deklaruar se formalisht ka njohur qytetin perëndimor të Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit, por se nuk do të zhvendosë ambasadën e vendit nga Tel Avivi menjëherë, tha kryeministri Scott Morrison. Australia tani njeh Jerusalemin perëndimor si kryeqytet të Izraelit. Ne

No Pic available
  • 2018-11-05

Spoti i Bar Refaelit me niqab provokon një stuhi në Izrael (Video)

Në ekran shkruhet “A është Irani këtu?”. Dhe kjo ka ngjallur polemika të mëdha në Izrael, teksa imazhi i spotit është supermodelja hebre Bar Refaeli, e cila promovon veshje për markën Hoodie, ku është bashkë-pronare. Spoti, i transmetuar në rrjetet kryesore të vendit dhe

Australia mund ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit
  • 2018-10-16

Australia mund ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

Australia do të shqyrtojë njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit dhe zhvendosjen e ambasadës së saj atje, tha kryeministri australian, Scott Morrison. Nëse ndodh, ky veprim do të pasonte politikën e ngjashme të SHBA-së, e cila ka shkaktuar kritika në nivel ndërkombëtar, vitin e

No Pic available
  • 2018-10-05

Netanyahu merret në pyetje sërish në hetimet për korrupsion

Policia izraelite ka marrë në pyetje për të 12-ën herë, kryeministrin e këtij vendi, Benjamin Netanyahu, lidhur me një hetim të gjatë për korrupsionin, transmeton Reuters. Hetuesit i kanë bërë pyetje për orë të tëra Netanyahut në zyrën e tij në Jerusalem. Disa media lokale kanë

No Pic available
  • 2018-10-04

Armët bërthamore, Gjermania i bashkohet Izraelit kundër Iranit

Gjermania dhe Izraeli janë pajtuar se Irani nuk duhet lejuar kurrë që të ketë armë bërthamore, mirëpo të dyja palët kanë pikëpamje të ndryshme deri të arritja e këtij qëllimi, ka thënë kancelarja gjermane, Angela Merkel të enjten, në një konferencë për media me kryeministrin i

Fotografia e Skëndërbeut, në zyrën e Ernesto Sabatos
  • 2018-06-25

Fotografia e Skëndërbeut, në zyrën e Ernesto Sabatos

Një fotografi e Skëndërbeut vazhdon të qëndrojë ende në studion ku Ernesto Sabato hidhte në letër letërsinë e tij. Shkrimtari i madh argjentinas nuk e harroi asnjëherë historinë shqiptare të nënës së tij, të cilën e ka treguar gjatë një interviste me shkrimtarin Luan Rama. Bri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama