Rezultate te kerkimit per termin: +Jetn

Meta: total 981 / total_found 981 / time 0.000 / keyword[0] jetn / docs[0] 981 / hits[0] 1423 /
Bashkia e Tiranës angazhohet për zbatimin e Kartës Europiane për Barazi, Veliaj: Muajin tjetër hapim procedurat për kreditë e buta
  • 2017-03-08

Bashkia e Tiranës angazhohet për zbatimin e Kartës Europiane për Barazi, Veliaj: Muajin tjetër hapim procedurat për kreditë e buta

Bashkia e Tiranës angazhohet zyrtarisht për respektimin e parimit të barazisë me qëllim arritjen e një jete më të mirë për të gjithë banorët pavarësisht gjinisë. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe përfaqësuesi i UN Women në Shqipëri, David Saunders, firmosën

No Pic available
  • 2017-03-08

Bashkia e Tiranës angazhohet për zbatimin e Kartës Europiane për Barazi

Bashkia e Tiranës dhe UN Women në Shqipëri  firmosën Kartën Evropiane pr Barazi të grave dhe burrave n jetn vendore. Me nënshkrimin e këtij dokumenti, Bashkia e Tiranës angazhohet publikisht që të hartojë dhe miratojë “Planin e Veprimit për Barazi. Gjithashtu ky institucion

Bashkia e Tiranës nënshkruan Kartën Europiane për Barazi Gjinore
  • 2017-03-08

Bashkia e Tiranës nënshkruan Kartën Europiane për Barazi Gjinore

Bashkia e Tiranës i bashkohet edhe zyrtarisht nismës për zbatimin e detyrimeve që lindin nga Karta Europiane për Barazi Gjinore, me qëllim arritjen e një jete më të mirë për qytetarët, pavarësisht gjinisë. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe përfaqësuesi i UN Women n

Nj Europ e lnduar duhet t tregoj veten
  • 2016-11-19

Nj Europ e lnduar duhet t tregoj veten

Nga Christoph Strack Kto ishin dit tranzicioni. Barack Obama ishte pr her t fundit si president i SHBA-s n Europ. Me t u takuan n zyrn e kancelarit n Berlin kryetart e shteteve dhe qeverive t vendeve kryesore europiano-perndimore. Secili prej tyre i lnduar apo i sfiduar n llojin e vet. Kryemini

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën
  • 2016-11-03

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e atyre politikanëve, që sipas tij, konsiderohen kriminelë e të korruptuar. Lu tha se është përparim i jashtëzakonshëm, pasi S

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj
  • 2016-11-03

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj

Ambasadori i SHBA Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, u përgjigjet pyetjeve nga qytetarët në rrjetin social. Ai ka nënvizuar se politikanët e inkriminuar që kemi larguar kanë emra dhe janë publikë. Komenti im për orët e gjyqtarëve ka bërë që ata mos më pëlqejnë,

No Pic available
  • 2016-10-27

Gjyshja Nga Albana M. Lifchin

Gjyshja Nga Albana M. Lifchin Ne banonim në dy apartamente përballë njëri-tjetrit, në një pallat të ri e të bukur. Praktikisht unë u rrita nga gjyshja. Ajo shfaqej n kornizn e ders si nj piktur. Sytë boj qielli e t thell, të mbërthenin në vëmendjen e tyre. Qafa e saj bor e bardh kontr