Rezultate te kerkimit per termin: +Jeta

Meta: total 1000 / total_found 34429 / time 0.015 / keyword[0] jeta / docs[0] 34429 / hits[0] 48188 /
elet fushata ne Kolonje Rama Te vazhdojme punen e nisur
  • 2016-10-20

elet fushata ne Kolonje Rama Te vazhdojme punen e nisur

Transmetuar me 19102016 - 1248 Kolonje 18 tetor 2016 NOAal- Mazhoranca celi sot fushaten elektorale per zgjedhjet e pjesshme ne bashkine e Kolonjesbr br Kryeministri Edi Rama e nisi fjalen e tij duke kerkuar 1 minute heshtje per is

No Pic available
  • 2016-10-20

RINUSHI YNË

Nga Kliton Nesturi Shtatshkurtër dhe energjik, symprehtë dhe buzagaz, Rinush Idrizi u shfaq në auditorin e mbushur me student, në tetor 1993. Mirëdita! Së bashku do të zhvillojmë lendën e Letërsisë së Pavarësisë! Ishte një prej atyre prezantimeve që të mbeten gjithë jetën në men

Sot 116-vjetori i vdekjes së Naim Frashërit/ Si e përshkruan Mitat Frashëri vdekjen dhe varrimin e Naimin
  • 2016-10-20

Sot 116-vjetori i vdekjes së Naim Frashërit/ Si e përshkruan Mitat Frashëri vdekjen dhe varrimin e Naimin

 “Vdiq Naimi, po ç’të gjeti, O moj Shqipëri e mjerë! Vdiq Naimi, po kush mbeti? Si Naimi s’ka të tjerë.” Me këto vargje, Çajupi qau kur mësoi se vdiq Naim Frashëri; gjithkush sikur humbi një pjesë nga vetja; dhe Poeti qante për gjithë. Pa Naimin si poet pak mun

No Pic available
  • 2016-10-20

Nuk ka fat, por bekim!

Nga Miron Çako Shumë herë në komunikim midis njerëzve dëgjon fjalët fat, kismet, kështu ishte e shkruar, kështu ishte e thënë, etj si këto. Kaq shumë i besojnë njerëzit këto gjëra sa përpiqen të justifikojnë edhe veprimet më ekstreme negative. Kur isha duke folur njëherë me nj

Familja në Yzberisht bashkëjeton me transformatorin 400 volt
  • 2016-10-20

Familja në Yzberisht bashkëjeton me transformatorin 400 volt

Jeta e disa banorëve në periferi të Tiranës, Yzberisht dhe Kombinat rrezikohet seriozisht nga 2 kabina të tensionit të lartë. Një kabinë e vendosur brenda një ambienti në katin e parë të një pallati  të ri në zonën e Yzberishtit e cila paraqet një rrezik të vazhdueshëm për kali

KQZ miraton projektvendime per zgjedhjet ne Kolonje
  • 2016-10-20

KQZ miraton projektvendime per zgjedhjet ne Kolonje

Transmetuar me 20102016 - 1130 Tirane 20 tetor 2016 NOAal- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ne mbledhjen e dites se sotme shqyrtoi dhe miratoi projekt-vendimet Per caktimin e mases se shperblimit per anetaret e KZAZ-se nr73 KQV-ve dhe

Nga vajzat, deri tek Asllan Rusi: Jeta e panjohur dhe cili ishte fati i pasardhësve të familjes së Naim Frashërit
  • 2016-10-20

Nga vajzat, deri tek Asllan Rusi: Jeta e panjohur dhe cili ishte fati i pasardhësve të familjes së Naim Frashërit

Nga Kastriot Bezati Naim Frashëri, mësimet e para i mori në Frashër, ndërsa më 1865 vendoset në Janinë ku, më 1869 mbaroi gjimnazin Zosimea dhe, diplomën e kësaj shkolle e ka me thënien: fort mirë, shkruan Mithat Frashëri, Naim Frasheri, Sofie, 1901. U pajis në këtë shkollë me