Rezultate te kerkimit per termin: +Jetimt

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] jetimt / docs[0] 5 / hits[0] 7 /
No Pic available
  • 2011-02-01

Z. Kryeminister a e di cilet vrave

Mbi 21 janarin eshte folur gjate me tekste e me foto me homazhe e me statistika me shpifje e me te verteta dhe mire eshte bere. Ky debati i neveritshem i nisur nga Berisha me qellimin e vetem per te relativizuar mortin ne mos per gje tjeter le te sherbeje per te njohur me mire se cilet jemi cfare na

No Pic available
  • 2010-08-28

Nënë Tereza më tha: Kurrë nuk u zemërova me Shqipërinë

Jemi këtu për të nderuar së bashku me të gjithë shqiptarët, por edhe me mbarë njerëzimin, gruan më të shquar të kohërave moderne, nderin e kombit shqiptar, nobelisten Nënë Tereza, në 100-vjetorin e lindjes së saj. Sot shqiptarët kudo që janë, përkulen me nderimin dhe mirënjohje

No Pic available
  • 2010-08-26

Pension suplementar për akademikët me tituj shkencorë

Pagesë mujore për familjarët e Dëshmorëve të Atdheut. ISSH: Dokumentet dhe kriteret për të përfituar Punonjsit e universiteteve, shkollave t larta, Qendrs s Studimeve Albanologjike, Akademis s Shkencave dhe t gjitha institucioneve t tjera krkimore n vend, q kan t

No Pic available
  • 2009-12-17

Gjelltore pr skamnor

Te Tregu i gjelbr n Prishtin, t mrkurn sht hapur gjelltorja ku do t ushqehen falas me nga nj shujt ditore skamnort, jetim, persona t lodhur, t cilt punojn me karroca n treg dhe pr familjart e tyre. Prgjegjsi i Shoqats Jetimt e Ballkanit, Halil Kastrati, me rastin e hapjes s gjelltores ku do t ushqe

No Pic available
  • 2008-11-01

Papunsia dhe varfria

Nj nga shkaqet kryesore t varfris sht pa punsia. N qoft se nj njri sht i aft pr pun dhe e vlerson punn, ai bhet pronar i t ardhurave t puns s tij dhe zgjidh problemin e varfris. N qoft se njeriu q dshiron t punoj,por nuk mund t gjej pun, pr arsye se ai nuk siguron t ardhurat e nevojshme pr t prballu