Rezultate te kerkimit per termin: +Jetim

Meta: total 1000 / total_found 3819 / time 0.002 / keyword[0] jetim / docs[0] 3819 / hits[0] 6945 /
Zjarri dogji çiftin/ Gjyshi i familjes mes lotëve: Thirra djalin, smu përgjigj kurrë!
  • 2019-04-08

Zjarri dogji çiftin/ Gjyshi i familjes mes lotëve: Thirra djalin, smu përgjigj kurrë!

Një mëngjes i kobshëm ishte ky i datës 8 prill për Pukën, e cila u trondit nga ngjarja në banesën e 82-vjeçarit Pal Gjoni. Zjarri në shtëpinë dy katëshe ku i moshuari jetonte me bashkëshorten dhe familjen e të birit, i mori jetën këtij të fundit dhe nuses së shtëpisë, ndërsa fa

E trishtë/ Pamje nga kampi në Siri ku dëgjohen fëmijë që flasin shqip (VIDEO)
  • 2019-04-05

E trishtë/ Pamje nga kampi në Siri ku dëgjohen fëmijë që flasin shqip (VIDEO)

Haxhi, Oj Sarë , ku o Sara. Janë këto disa nga fjalët shqip që dëgjohen në një kamp të izoluar në Siri, ku janë strehuar të afërm të luftëtarëve të ISIS-it pas humbjes që pësoi para disa javësh i ashtuquajturi Kalifat. Video është publikuar nga The New York Times  dhe aty shih

Ja kush është 35-vjeçari që mbyti gruan në gjumë, duke lënë 3 fëmijë jetimë (Foto)
  • 2019-03-23

Ja kush është 35-vjeçari që mbyti gruan në gjumë, duke lënë 3 fëmijë jetimë (Foto)

Një tjetër grua u vra sot mizorisht nga bashkëshorti i saj. Mëngjesin e sotëm, Alvin Hysa 35-vjeç mbyti me duar bashkëshorten e tij 32-vjeçare, Gurije Hysa. Mësohet se ai është baba i tre fëmijëve, një vajzë në klasë të gjashtë dhe dy djemve, njëri në klasë të tretë dhe tjet

Zbardhen tabulatet/ Pas shpërthimit të Gërdecit, në telefon merrnin Shkëlzen Berishën
  • 2019-03-16

Zbardhen tabulatet/ Pas shpërthimit të Gërdecit, në telefon merrnin Shkëlzen Berishën

Për të kuptuar se si lidhen personazhet e Gërdecit me njëri tjetrin, kam bërë një ushtrim të thjeshtë. Kam marrë tabulatet e Fatmir Mediut dhe Mihal Delijorgjit për të kuptuar me kë kanë komunikuar ata në momentin e shpërthimit dhe dy orë më pas. Është pak a  shumë ai alarmi i

MIRËNJOHJE!
  • 2019-03-07

MIRËNJOHJE!

Nga Ilir ÇUMANI (Kushtim për një misionare të dijes dhe humanizmit me rastin e 7 dhe 8 marsit) Nuk ndodh shpesh që, në të përditshmen tonë të takosh e të njohësh nga afër njerëz krejt të zakonshëm, të cilët, me jetën dhe veprimtarinë e tyre modeste bëhen shembulli më i mirë p

Djali i rritur jetim kërkon nënën, babai: Ajo nuk të do!
  • 2019-03-03

Djali i rritur jetim kërkon nënën, babai: Ajo nuk të do!

Personazhi i radhës mbrëmjen e sotme në programin Dua të të bëj të lumtur ishte Nertili, i cili rrëfeu historinë e jetës së tij. Gjithçka kishte nisur 29 vite më parë, kur Nertili kishte ardhur në jetë. Që në fëmijëri ai ishte rritur i vetëm pasi familja e kishte braktisur në

E kishte rritur që 6 muajsh pasi ishte jetim, ja kush është 16-vjeçari që vrau gjyshin (Detaje+Foto)
  • 2019-02-28

E kishte rritur që 6 muajsh pasi ishte jetim, ja kush është 16-vjeçari që vrau gjyshin (Detaje+Foto)

Vetëm 16-vjeç, por pretendonte se gjyshi i kishte nxirë jetën dhe kjo ishte arsyeja që nuk duroi më dhe e qëlloi me një plumb pas koke. Pikërisht njeriun që e kishte rritur që 6 muajsh, pasi prindërit i kishte humbur në një aksident. Balkanweb zbardh dëshminë e 16-vjeçarit Vangjel