Rezultate te kerkimit per termin: +Jetojne

Meta: total 1000 / total_found 5737 / time 0.003 / keyword[0] jetojne / docs[0] 5737 / hits[0] 7289 /
Vrasja në Shkodër, Noka: Çu bë me 4 klanet kriminale që citoi ambasadori i SHBA?
  • 2019-03-30

Vrasja në Shkodër, Noka: Çu bë me 4 klanet kriminale që citoi ambasadori i SHBA?

Pas atentatit me vdekje te dy vëllezërve Bilali sot në Shkodër, drejtuesi politik i PD në këtë qark, Flamur Noka ka reaguar në Facebook duke kërkuar që shteti të gjejë autorët. Noka hedh akuza të forta në drejtim të Kryeministrit Edi Rama, ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe

Vokshi: Rama, grabitës i popullit dhe shërbëtor i oligarkëve
  • 2018-12-22

Vokshi: Rama, grabitës i popullit dhe shërbëtor i oligarkëve

Deputetja demokrate Albana Vokshi ka akuzuar qeverinë se nëpërmjet miratimit të përgjysmimit të dividentit, ose fitimit që pronarët marrin nga kompanitë e tyre. Sipas Vokshit, qeveria kaloi këtë ligj në fshehtësi të plotë, duke përgjysmuar tatimin mbi dividentin nga 15% në 8 % dhe

PSE I KORRUPTUARI NUK NGINJET KURRË ME PARA?
  • 2018-06-02

PSE I KORRUPTUARI NUK NGINJET KURRË ME PARA?

Nga Artan FUGA Duhen disa shtëpi dhe mirëqenie. Duhen shtëpi dhe mirëqenie për djemtë e vajzat. Pastaj kanë ardhur niperit dhe mbesat. Ose do te vijne. Edhe ata duan disa shtepia dhe disa vetura. Se poqese nuk jane te kenaqur niperit dhe mbesat nuk jane te kenaqur kalamajte, pra edhe prindër

Vasili: Qeveria asgjëson biznesin e vogël për llogari të oligarkëve
  • 2018-04-10

Vasili: Qeveria asgjëson biznesin e vogël për llogari të oligarkëve

Kryetari i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sot për rritjen e taksave dhe protestën e biznesit të vogël në gjithë vendin. Në një koment në “Facebook”, Vasili shprehet se taksat e reja të qeverisë do të falimentojnë biznesin e vogël. Sipas tij, kjo skemë e

Vasili: Vetting koncesioneve, mjaft u fsheh Prokuroria shqiptare
  • 2018-03-15

Vasili: Vetting koncesioneve, mjaft u fsheh Prokuroria shqiptare

Me anë të një postimi në Facebook, kreu i grupit parlamentar të LSI-së kërkon një Vetting të koncesioneve, duke i kërkuar prokurorisë të nisë hetimet. Vasili thekson se koncesionet janë afera më e errët në ekonominë shqiptare. Postimi i Vasilit Koncesionet jane afera me e erret, q

Paloka: Rama i pafytyrë; i tregon botës Shqipërinë imagjinare, shqiptarëve u heq bukën e gojës
  • 2018-02-25

Paloka: Rama i pafytyrë; i tregon botës Shqipërinë imagjinare, shqiptarëve u heq bukën e gojës

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka përmes një statusi në faqen e vet në Facebook e ka cilësuar të pafytyrë kryeministrin Edi Rama, i cili sipas tij nga njëra anë promovon Shqipërinë turistike me tituj bombastikë në rrjetet sociale e nga ana tjetër u heq ndihmën ekonomike

Tritoli në butik/ Kush është pronarja, 5 muaj më parë i vunë eksploziv në makinë
  • 2017-10-04

Tritoli në butik/ Kush është pronarja, 5 muaj më parë i vunë eksploziv në makinë

Zbulohen të tjera detaje per ngjarjen e sotme te “Petro Nini”. Pronares qe i vune nje pako me tritol sot ne dyqanin e saj te rrobave, plot 5 muaj me pare i vune eksploziv ne makine. Ajo eshte Bruna Aliaj dhe ngjarja aso kohe ndodhi afërsi të Prokurorisë së Përgjithshme, prapa 9-ka