Rezultate te kerkimit per termin: +Jeton +Saraqi

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] jeton / docs[0] 25017 / hits[0] 30267 / keyword[1] saraqi / docs[1] 47 / hits[1] 75 /
Masakra që vrau edhe pëllumbat
  • 2015-06-13

Masakra që vrau edhe pëllumbat

"Në rrugën time, vdekja s'ka më vend". Kështu mes tjerash shprehet poetesha gjakovare Mevlyde Saraqi, në një poezi kushtuar masakrës së 2 prillit të vitit 1999, e njohur si "Masakra në familjen Vejsa". Dhe, me të vërtetë morti e vdekja, përjetësisht e kanë kryer misionin e vet të zi

Ja ku e gjen ngrohtësinë Seven Saraqi (Foto)
  • 2015-02-24

Ja ku e gjen ngrohtësinë Seven Saraqi (Foto)

Këngëtari kosovar Seven Saraqi po jeton ditët më të lumtura të jetës së tij. Kjo pasi këngëtari po përjeton momente shumë të bukura pranë të dashurës së tij Lorena Haliti. Ata për momentin gjenden në nj&e

Arrestimi i të dyshuarit për vrasje në Milloshevë
  • 2015-01-11

Arrestimi i të dyshuarit për vrasje në Milloshevë

Policia e Kosovës konfirmon lajmin për të cilin Indekonline ka raportuar mbrëmë. Ajo të shtunën rreth orës 22:00, në fshatin Shtutic, Gllogovc ka arritur ta arrestojë Jeton Saraqin të dyshuarin kryesor në vasjen e dyfishtë të ndod

Sunaj Saraqi shtrohet në spital
  • 2014-08-14

Sunaj Saraqi shtrohet në spital

Këngëtari i njohur kosovarë Sunaj Saqraqi, i cili prej vitesh jeton në SHBA bashkë me familjen e tij, këto ditë nuk ka qenë mirë me shëndet. Nga burime tona kuptojmë se këngëtari është shtruar në spital me ç&rsqu

Ja si ndodhi vrasja në Milloshevë
  • 2014-05-03

Ja si ndodhi vrasja në Milloshevë

(E plotësuar)  Burime të Indeksonline mësojnë se personat e vrarë mbrëmë në fshatin Milloshevë, më konkretisht në restaurantin “Shega”, janë: Lutfi Saraqi si dhe Nazmi Gërvalla. "Rasti ka ndodhur pasi që J

No Pic available
  • 2013-10-22

Prishtina kujton regjisorin e madh

Prishtina kujton regjisorin e madh, monografia për gjyshin e Rita Orës Në sallën e kinemasë ABC në Prishtinë, në mesin e shumë njerëzve të shquar nga skena vendore, u bë promovimi i monografisë “Besim Sahatçiu, një jetë për ekranin dhe skenën”. Të pranishëm në këtë ngjarje

Dafina Zeqiri drejt Amerikës dhe Seven Saraqit
  • 2013-10-14

Dafina Zeqiri drejt Amerikës dhe Seven Saraqit

  Pas ndarjes nga Dj Blunt, me të cilin realizoi edhe një bashkëpunim muzikor, Dafina tashmë po bën publike lidhjen e saj me këngëtarin që jeton në SHBA, Seven Saraqi. Këto ditë Dafina ndodhet në New York për të vizituar t&eu