Rezultate te kerkimit per termin: +Jezuja

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] jezuja / docs[0] 3 / hits[0] 19 /
Maria Magdalena, mëkatarja e bukur
  • 2017-05-06

Maria Magdalena, mëkatarja e bukur

«Gruaja e Birit të Zotit është Miriami nga Magdala. Mësuesi e donte Miriamin më shumë se dishepujt e tij. Shpesh ai e puthte në buzë. Dishepujt  e shikonin se ai e dashuronte Miriamin dhe i thanë: «Përse e do më shumë sesa ne të gjithë?… Nga Ungjilli i Filipit, apokrif. Ska p

Ali Podrimja  Sytë e humbur në qiellin e botës
  • 2016-01-31

Ali Podrimja Sytë e humbur në qiellin e botës

Takohemi në një kafene në Goutte dOr, në një lagje pranë Montmartre të Parisit, diku pranë shtëpisë së tij, në një kafene të rrethuar nga librat. Marc Delouze është një puntor i poezisë, një dashnor dhe një animator i poezisë, pra që i jep asaj frymë, pasi krahas këngëve të

Të sëmuresh nga dashuria
  • 2016-01-25

Të sëmuresh nga dashuria

Paul Gauguin, nga moskuptimi në artin e vërtetë. Historia e një prej artistëve më të njohur të shekullit XX. Nga Parisi në Haiti, një rrugëtim i shndërruar në tablo Luan Rama Atelieri i dikurshëm i Paul Gauguin në Rue Vercingetorix pranë Montparnasse, është dy hapa nga shtëpia ime