Rezultate te kerkimit per termin: +Jezusit

Meta: total 641 / total_found 641 / time 0.000 / keyword[0] jezusit / docs[0] 641 / hits[0] 1146 /
No Pic available
  • 2018-12-25

Krishtlindjet, Papa dënon botën e materializmit dhe varfërisë

Papa Françesku ka kërkuar nga njerëzit në vendet e zhvilluara të kërkojnë një jetë më të thjeshtë, më pak materialiste, si dhe dënoi ndarjen e thellë midis të varfërve dhe të pasurve. Papa Françesku i bëri vërejtjet gjatë një shërbese në bazilikën e Shën Pjetrit, në Vati

Nga deputeti te korrupsioni, mesazhi domethënës i Frendos
  • 2018-12-24

Nga deputeti te korrupsioni, mesazhi domethënës i Frendos

Arqipeshkvi Metropolit i Tiranës e Durrësit, imzot George Frendo i është drejtuar me një mesazh të gjithë besimtarëve me rastin e Krishtlindjeve. Në mesazhin e urimit, imzot Frendo thotë se Krishtlindja na mëson dinjitetin e çdo njeriu. Prandaj, shton ai, “njeriu ska nevojë të af

Pastori gjunjëzohet para Trump dhe i lutet Zotit: Jepi mençuri të mbinatyrshme!
  • 2018-10-14

Pastori gjunjëzohet para Trump dhe i lutet Zotit: Jepi mençuri të mbinatyrshme!

Pastori amerikan Andrew Brunson që u lirua nga Turqia ra në gjunjë përpara Presidentit Donald Trump në Zyrën Ovale dhe vendosi dorën e tij mbi shpatullat e Kreut të Shtetit në lutjen e së shtunës, duke i kërkuar Perëndisë ti japë shefit të Shtëpisë së Bardhë urtësinë e mençuri

Nënë Tereza, historia e një udhëtimi që i ndryshoi jetën
  • 2018-09-05

Nënë Tereza, historia e një udhëtimi që i ndryshoi jetën

Udhëtimi i vajzës nga Shkupi drejt Indisë nuk ishte i lehtë. Një nga ndalesat ishte Zagrebi, ku ajo qëndroi në familjen katolike shqiptare , mike të Kolë Bojaxhiut (i ati). Ashtu siç kujtojnë shumë njerëz që kanë jetuar në atë kohë, sipas biografit të Nënë Terezës Dom Lush Gjer

A ka jetuar vërtet Jezusi dhe cila ishte fytyra e tij?
  • 2018-04-01

A ka jetuar vërtet Jezusi dhe cila ishte fytyra e tij?

Dr. Bledar Kurti Duke qenë se jemi në ditët e festës së Pashkës, duke lënë mënjanë shkrimet dhe leximet e përditshme mbi çudirat e politikës shqiptare apo të dokrrave të brezit të sotëm të makiatos, është me vend ti kushtojmë vëmendje atij për të cilin festohet Pashka, Jezusi

Putin vijon traditën, zhytet në ujin e akullt të liqenit (Video)
  • 2018-01-20

Putin vijon traditën, zhytet në ujin e akullt të liqenit (Video)

Presidenti rus Vladimir Putin nuk ka hequr dorë nga rituali i përvitshëm për t’u larë në ujin e akullt të liqenit Seliger me rastin e festës ortodokse të pagëzimit të krishtit. Presidenti Vladimir Putin është zhytur në ujin e akullt të liqenit Seliger gjatë ceremonisë për fes

Kambana e kishës së Zojës Nunciatë në Karpen të Kavajës
  • 2018-01-20

Kambana e kishës së Zojës Nunciatë në Karpen të Kavajës

Dr. Dorina Arapi Në Muzeun Historik Kombëtar, në pavijonin e mesjetës janë të ekspozuara dy kambana. Njëra e ka prejardhjen nga fshati Shelcan i zonës së Shpatit, ndërsa kambana e dytë e ka prejardhjen, ashtu është siç shënuar në etiketën e objektit të paraqitur në pavijon, nga ki