Rezultate te kerkimit per termin: +Jimmy +Carter

Meta: total 208 / total_found 208 / time 0.000 / keyword[0] jimmy / docs[0] 596 / hits[0] 769 / keyword[1] carter / docs[1] 804 / hits[1] 1234 /
No Pic available
  • 2017-05-19

Watergate, Richard Nixon dhe Gerald Ford. Jr: Një president imponues në historinë amerikane

Përgatiti: Raimonda MOISIU Republika jonë e lavdishme është një Republikë ku sundon: LIGJI! -dhe e jo politikanët. Këtu sovrani sundon!” -tha në fjalën e Grald Ford. Jr. Ai ishte më tepër se një figurë madhështore, se mund ta keni imagjinuar. Shumë burra shteti, yje të kinema

No Pic available
  • 2017-03-28

Popullariteti i Trump 36 %, më i ulët se në të tetë vitetet e Obamës

Popullariteti i Presidentit Donald Trump ka rënë në nivelin më të ulët se ai i parardhesit të tij Barak Obama në tetë vite presidencë. Sipas anketës më të fundit të realizuar nga Gallup, Trump gëzon mbështetjen e vetëm 36 përqind të amerikaneve, 2 pikë më pak se Obama në 2012 d

No Pic available
  • 2017-03-26

Çfarë ka ndodhur më 26 mars?

1169 Saladini apo Salahudini bëhet emir i Egjiptit. Saladini ishte sulltani i parë i Egjiptit dhe Sirisë dhe themeluesi i dinastisë Ayyubid. Mysliman me origjinë kurde, Saladini udhëhoqi opozitën myslimane kundër kryqtarëve evropiane. Në kulmin e fuqisë, sulltanat e tij përfshinte Egjip

No Pic available
  • 2017-03-22

Çfarë ka ndodhur më 22 mars?

238 – Perandoria romake – Gordian i parë dhe biri i tij Gordian II shpallen perandorë; ata qëndrojnë në fron vetëm 1 muaj – ishte viti kur perandoria qeverisej nga 6 perandorë rivalë. Gordianët (babë e bir) udhëhoqën një betejë kundër perandorit Maximinus Thraks , hu

Borxhi kombëtar dhe rendi global
  • 2017-01-26

Borxhi kombëtar dhe rendi global

Retorika e presidentit të ri të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të vënë Amerikën të parën mund të fshehë një strategji të rritjes së ekonomisë përmes lojës me borxhet, por këtu interesat kombëtare dhe siguria globale vihen përballë dhe kërkojnë një zgjedhje të

No Pic available
  • 2017-01-24

Pensioni i 55-vjeçarit Obama do të jetë 200 mijë dollarë në vit

Vetëm 55 vjeç, Obama është zyrtarisht një pensionist. Në fakt, si ish-president ai do të marrë një pension federal prej rreth 200 mijë dollarë në vit, gjysma e rrogës së tij si kryetar shteti, për më tepër do të ketë eskortën përjetë dhe mbulim të shpenzimeve për udhëtime, z

No Pic available
  • 2017-01-24

Pensioni i Obamës do të jetë 200 mijë dollarë në vit!

 Vetëm 55 vjeç, Obama është zyrtarisht një pensionist. Në fakt, si ish-president ai do të marrë një pension federal prej rreth 200 mijë dollarë në vit, gjysma e rrogës së tij si kryetar shteti, për më tepër do të ketë eskortën përjetë dhe mbulim të shpenzimeve për udhët