Rezultate te kerkimit per termin: +Jimmy +Page

Total: 17
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.389Z

Jimmy Page premton turne

Ish-rokeri i grupit Led Zeppelin, Jimmy Page, ka zbuluar se ai planifikon të zhvillojë një turne në vitin e ardhshëm, qoftë me ose pa anëtarët tjerë të bendit. Kitaristi legjendar ka një varg këngësh të reja të shkruara dhe planifikon të lëshojë edhe një album krahas turneut në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.141Z

Page përgatitet për solo turne

Kitaristi legjendar i grupit Led Zeppelin, Jimmy Page, i cili momentalisht po promovon një DVD me interpretime të grupit, në një intervistë për revistën ‘Guitar World’, ka zbuluar se vitin e ardhshëm dëshiron të nis një solo turne muzikore, pavarësisht obligimeve të shumta që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.351Z

Page premton një album radikal

Kitaristi i grupit legjendar “Led Zeppelin”, Jimmy Page, u ka premtuar fansave të tij se do të bëjë një solo-album me ‘muzikë radikale’. Page aktualisht është duke punuar në albumin e tij të parë që nga viti 1988 dhe i ka paralajmëruar fansat që të jenë të hapur ndaj pritje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Supergrupi

Jimmy Page N fillim t javs s shkuar nj lajm provokues furishm ka qarkulluar npr internet. N nj nga web faqet shkruante - Jimmy Page, Eric Clapton dhe Aerosmith po formojn nj Supergrup? Prpos pyetjes s shtruar qart dhe udis s saj, do gj tjetr dukej e zhytur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.336Z

Jimi Hendrix, kitaristi më i mirë i të gjitha kohërave

SHBA – Revista “Rolling Stone” shpalli legjendarin Jimi Hendrix si kitaristin më të mirë të të gjitha kohërave.Në klasifikimin e revistës “Rolling Stone” përfshihen edhe Eric Clapton, i cili renditet i dyti, i ndjekur nga Ji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.151Z

Ledd Zeppelin, ne kerkim te kengetarit

Ledd Zeppelin vazhdojne kerkimet per kengetarin. Nuk do te jete Myles Kennedy, lideri i “Alterbridge”, qe do te zevendesoje Robert Plant ne grupin legjendar. Lajmin e ka konfirmuar Kennedy ne nje interviste per faqen austriake te internetit, Stormbringer. Plant kishte deklarua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.539Z

Grupi Led Zeppelin akuzohet se ka vjedhur melodinë e Stairway to Heaven

Grupi që ka kënduar një nga këngët më të famshme në botë, "Straitway to Heaven", po akuzohet se ka vjedhur vijën melodike të saj. Anëtarët e rok grupit Led Zeppelin janë paraqitur në dhomën e gjyqit për ta mohuar se kanë vjedhur këngën e tyre hit të vitit 1971, shkruan BCC. Kit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama