Rezultate te kerkimit per termin: +Jinping

Total: 534
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.630Z

Takimi Obama-Jinping

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama i tha zv/presidentit kinez Xi Jinping në Dhomën Ovale se është jetësore që Uashingtoni të ruajë një marrëdhënie të fortë me Pekinin. 58-vjecari Jinping parashikohet të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.649Z

Perfundon takimi Obama-Jinping

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama dhe ai i Kinës, Xi Jinping, përfunduan samitin dy-ditor, të mbajtur në fundjavë në Kaliforni, duke përshkruar bisedimet si “unike, pozitive dhe konstruktive”. Samiti i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.708Z

Obama priti zëvendëspresidentin e Kinës, Xi Jinping

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, i tha zëvendëspresidentit kinez, Xi Jinping, se është jetësore që Washingtoni të ruajë një marrëdhënie të fortë me Pekinin.58-vjeçari Jinping parashikohet të jetë pasuesi i presidentit, Hu Jintao, që pritet të tërhiqet nga partia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.495Z

ldquoDashuria e ndaluarrdquo Obama-Jinping

Presidenti amerikan Barack Obama dhe homologu i tij kinez, Xi Jinping do të marrin pjesë në një samit të përbashkët në Rancho Mirage në Kaliforni. Organizatorët janë treguar të kujdesshëm për të hequr nga ky samit temat e nxe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.800Z

Xi Jinping zhvillon viziten e tij te pare ne Rusi

Xi Jinping zhvillon viziten e tij te pare ne Rusi E premte 22 Mars 2013 1019 p styletext-align justify border 0px margin 10px 0px 0px padding 0px vertical-align baseline color 231f20 font-family Arial Verdana sans-serif line-height 18px p Xi Jinping zhvillon viziten e tij te pare ne RusiXi J

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.073Z

Takimi Trump-Jinping, diskutojnë për ekonominë dhe Korenë e Veriut

Presidenti amerikan Trump dhe homologu i tij kinez, Xi Jinping, do të diskutojnë sot në Florida të Shteteve të Bashkuara, një sërë çështjesh të ndjeshme, përfshirë bashkëpunimin ekonomik, veprimet agresive të Koresë së Veriut si dhe pozicionin e Uashingtonit në raport me Taivanin.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.447Z

XI JINPING, TIMONIERI I MADH 2

Jo, Xi Jinping nuk është “Kryetari i Madh”. Por gjithsesi kryetari i shtetit dhe i partisë së Kinës konsiderohet si “Kryetar i të gjithave”.  Asnjë kryetar partie pas Mao Ce Dun-it nuk ka përqendruar në duart e tij kaq shumë pushtet, sa përqendroi në pesë vitet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama