Rezultate te kerkimit per termin: +Jobs

Total: 509
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.551Z

Apple mbetet pa Jobs

Edhe pa Steve Jobs’in në krye, Apple Inc duhet t’i bindë investitorët dhe konsumatorët se nuk ka nevojë për forcën që qëndron prapa iMac, iPod, iPhone dhe iPad për avancimin e mëtutjeshëm të kompanisë, në formë të hiteve të ardhshme teknologjike. Nga Express më 26 gus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.235Z

Steve Jobs, pas doreheqjes

Sipas te njejtit burim, ende nuk dihet nese eshte nje foto autentike, pasi Jobs ka pasur dy nderhyrje te meparshme. Ne 2004 ka bere operacion ne pankreas dhe me pas ne 2009 i eshte nenshtruar nje transplanti melcie. Ne letren e tij te doreheqjes, Jobs thekson: " Une gjithmone kam thene se nese do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.408Z

Steve Jobs varroset në fshehtësi

Funerali i Steve Jobs, gjeniut të Apple, që vdiq ditën e mërkurë, është kryer pasditen e së premtes në fshehtësi, larg syve të medies.Kështu të paktën pretendon Wall Street Journal në një shkrim të sajin, duke cituar një burim pranë familjes së Steve Jobs. Burimi tha për Wall St

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.575Z

Jeta pa Steve Jobs

Bashkëshortja e Steve Jobs, Lauren Powell Jobs ka dhënë intervistën e parë pas vdekjes së të shoqit. ''Steve më mungon, na mungon çdo ditë'', ka thënë vejusha e themeluesit të Apple per NBC, duke zbuluar se është duke u p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.519Z

Jobs nje liber per femijet

Steve Jobs kishte menduar edhe per nje tjeter trashegimi qe do t`u linte femijeve te tij perpos pasurise prej miliona dollaresh dhe emrit te madh. 'Dua qe ata te me njohin me mire', ka thene gjeniu i teknologjise dhe me kete a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.736Z

Një Grammy nderi për Jobs

Për shkak të kontributi të tij të dhënë për inovacionet teknologjike, Steve Jobs ka fituar një Grammy nderi pas vdekjes. Jobs është njëri ndër disa grupet muzikore, kompanitë dhe artistët, të cilëve më 11 shkurt do t’iu ndahen çmimet Grammy, gjegjësisht një ditë para se kjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.422Z

Lamtumira modeste e Steve Jobs

Përkundër jehonës dhe hidhërimit të madh në të gjithë botën që shkaktoi ndarja nga jeta e Steve Jobs, ceremonia e lamtumirës së tij ishte shumë e thjeshtë dhe në të morën pjesë miqt dhe të afërm të tij. Një ceremoni e thjeshtë, në perputhje me besimin e tij budist dhe minimal

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama