Rezultate te kerkimit per termin: +Joe +Biden

Total: 1253
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.352Z

Joe Biden, kandidat për president?

Shtëpia e Bardhë vlerësoi dje përvojën politike të zotit Joe Biden, i cili po shqyrton mundësinë për të konkurruar si kandidat i demokratëve në zgjedhjet presidenciale. Nënpresidenti Biden tha pak kohë më parë se do të vendoste brenda muajit shtator nëse do të hynte në garë pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.611Z

Joe Biden viziton sot Kosovën

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, sot pasdite zbret në Kosovë. Ndërsa, nesër ai do të ketë takim me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin dhe kryeministrin Isa Mustafa. Joe Biden dhe Dr. Jill Biden, do të shkojnë për vizitë afër kampit Bondsteel për të marrë pjesë në cermoni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.427Z

Kryeministri Mustafa e ngushëllon Joe Biden

Kryeministri Isa Mustafa e ka ngushëlluar zëvendëspresidentin amerikan Joe Biden, për vdekjen e djalit të tij. Ai përveç që i ka shprehur ngushëllime Biden-it, e ka falenderuar për shërbimin e të birit për paqen dhe sigurinë në Kosovë. Ja shkrimi i plotë i Isa Mustafës në facebook

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.680Z

Joe Biden në Irak

Bagdad, 30 gusht - Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden ka arritur në Bagdad pasi do të marrë pjesë në ceremonit e 1 shtatorit me rastin e përfundimit të operacioneve luftarake në Irak, raporton REL. Biden do të takohet nesër me kryeministrin Nuri al Maliki me të cilin do të bisedoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.442Z

Joe Biden viziton Qipron

QIPRO- Nënpresidenti amerikan Joe Biden, ka arritur në Qipro ku do ta realizoj një vizitë tri ditore. Biden është zyrtari më i lartë amerikan që e viziton këtë ishull një 52 vitet e fundit. Qiproja është ndarë në vitin 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.104Z

Joe Biden mberrin ne Gjeorgji

Qindra gjeorgjiane me flamur amerikane dhe parulla te ndryshme kane pritur ne rruget e Tbilisit zevendespresidentin amerikan, Joe Biden. Mes parullave te shumta spikasnin ato me shkrimet “Mos na harroni” dhe “Jo pushtimit”, duke iu referuar vendosjes se trupave ru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.084Z

Joe Biden sot takohet me Mustafën dhe Thaçin

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden do të takohet sot me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin Isa Mustafa, ku pas këtyre takimeve do të ketë edhe një konferencë për media. Ndërsa, Joe Biden takohet me zyrtarët e shtetit të Kosovës, gruaja e tij J

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama