Rezultate te kerkimit per termin: +Joe

Meta: total 1000 / total_found 2460 / time 0.001 / keyword[0] joe / docs[0] 2460 / hits[0] 3268 /
Basic Instinct, Sharon Stone goditi regjisorin dhe 4 gjëra mbi filmin!
  • 2019-03-20

Basic Instinct, Sharon Stone goditi regjisorin dhe 4 gjëra mbi filmin!

Më 20 mars 1992, doli filmi i Paul Verhoeven. Dhe menjëherë u bë një sukses, duke nxjerrë në pah aktoren amerikane, deri atëherë relativisht të panjohur Gjatë një marrje në pyetje, shkrimtarja biseksuale Catherine Tramell, një bjonde me sytë e akullt në një fustan të bardhë të sh

A do të jetë Joe Biden kandidati për President në SHBA?
  • 2019-03-15

A do të jetë Joe Biden kandidati për President në SHBA?

Ish-nënpresidenti amerikan, Joe Biden duket se po i afrohet vendimit për të hyrë në garën presidenciale dhe një vendim zyrtar mund të shpallet brenda disa javësh. Nëse zoti Biden kandidon, anketat tregojnë se ai do të ishte në krye të listës së demokratëve që kërkojnë presidencë

Preidencialet, demokrati ORourke shpall kandidaturën
  • 2019-03-14

Preidencialet, demokrati ORourke shpall kandidaturën

Ish ligjvënësi Beto O’Rourke, nga Teksasi, që fitoi popullaritet në shkallë kombëtare me betejën e tij të gjatë zgjedhore kundër senatorit amerikan, Ted Cruz vitin e kaluar, shpalli të enjten se do të kërkojë emërimin e demokratëve për kandidat në zgjedhjet presidenciale të

Një histori e imja me Josef Campbell
  • 2019-02-25

Një histori e imja me Josef Campbell

Bill Moyers Kishin kaluar javë prej vdekjes së JosefCampbell dhe ai më kujtohej kudo ku isha e ngado që kthehesha. Duke dalë prej metrosë në TimesSquare dhe ndjerë energjinë e vrundulltë të turmës, buzëqesha me veten duke sjellë ndërmend imazhin që ishte përvijuar prej Campbell pik

Spiro Duni ngjit në skenë një histori familjare
  • 2019-01-29

Spiro Duni ngjit në skenë një histori familjare

Një histori e familjes së kohëve tona, shkruar nga Tracy Letts, do të vijë së shpejti në skenën e ArtTurbina nën regjinë e Spiro Dunit. Regjisori ka nisur provat për të sjellë këtë vepër jo të lehtë nga ana regjisoriale. “Gusht: Portret Familjar” është një komedi e z

Kohë rinovimesh te Liverpool, blindohet një tjetër xhevahir!
  • 2019-01-19

Kohë rinovimesh te Liverpool, blindohet një tjetër xhevahir!

Kohë rinovimesh në shtëpinë e Liverpool. Vetëm para pak ditësh me The Reds rinovoi mbrojtësi Robertson, ndërsa sot ka ardhur zyrtarizimi i rinovimit të kontratës së Trent Alexander-Arnold. I rritur te The Reds, Alexander-Arnold ka hedhur firmën mbi kontratë e re, që do ta mbajë në

Meta në Itali, pritet me entuziazëm nga arbëreshët e Grecit (Video)
  • 2018-12-16

Meta në Itali, pritet me entuziazëm nga arbëreshët e Grecit (Video)

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vijon vizitën e tij në Itali, ku sot zhvilloi një tjetër takim me komunitetin arbëresh në shtetin fqinj. Meta njoftoi nëpërmjet faqes së tij në Facebook se ishte i lumtur me takimin që kishte pasur me komunitetin arbëresh në Greci, të provincës së