Rezultate te kerkimit per termin: +Johannes +Hahn

Meta: total 816 / total_found 816 / time 0.000 / keyword[0] johannes / docs[0] 1297 / hits[0] 1638 / keyword[1] hahn / docs[1] 1709 / hits[1] 3900 /
No Pic available
  • 2019-03-18

Kriza politike & Integrimi/ Hahn: Javë vendimtare, palët të punojnë bashkë!

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ndodhet në Bruksel, ku po merr pjesë në Këshillin e Evropës dhe nëpërmjet një postimi në Twitter njofton se ka diskutuar me shtetet anëtare për gjendjen e zbatimit të reformave kyçe dhe situatën aktuale politike në Shqipëri. “Sëris

Hahn, i shqetësuar për tensionin në rritje qeveri-opozitë
  • 2019-02-20

Hahn, i shqetësuar për tensionin në rritje qeveri-opozitë

Pas takimeve me zyrtarë të rëndësishëm të KE-së, ministri i Jashtëm në detyrë të Shqipërisë, Gent Cakaj është akuzuar edhe me Komisionerin për Zgjerim në Bashkimin Europian, Johannes Hahn. Ky i fundit i ka shprehur diplomatit shqiptar shqetësimin në lidhje me tensionin në rritje

Eurodeputeti grek ankohet në Bruksel: Shqiptarët po na vjedhin tokat
  • 2019-02-05

Eurodeputeti grek ankohet në Bruksel: Shqiptarët po na vjedhin tokat

Çështja e pronave të minoritetit grek në Shqipëri është diskutuar në Bruksel. Eurodeputeti grek Kostas Chrysogonos kërkoi disa përgjigje, për atë që ai e cilëson si vjedhjen e tokave të minoritarëve nga qeveria shqiptare. Sipas eurodeputetit grek kjo është një shkelje e rëndë,

Hahn sot në Tiranë, takim me kryeministrin Rama
  • 2019-01-17

Hahn sot në Tiranë, takim me kryeministrin Rama

Komisioneri Johannes Hahn do të vizitojë sot Tiranën, ku pritet të takohet me kryeministrin e vendit Edi Rama. Lajmi është bërë i ditur nga ambasadori i BE-së, Luigi Soreca nëpërmjet një postimi në Twitter. Sipas Sorecës, takimi mes kryeministrit Rama dhe Hahn do të jetë për vlerë

Lufta Rama-Meta, pasoja në rrugën e integrimit. Bushati anulon vizitat jashtë
  • 2019-01-14

Lufta Rama-Meta, pasoja në rrugën e integrimit. Bushati anulon vizitat jashtë

Përplasja institucionale mes Presidentit dhe Kryeministrit, me në fokus kreun e diplomacisë shqiptare, ka prodhuar pasojat e para në politikën e jashtme të vendit, duke filluar nga marrëdhëniet me Gjermaninë, vendi me më shumë peshë në Europë. Top Channel mësoi se ministri i Jashtëm,

Lufta Rama-Meta, pasoja në axhendën e integrimit. Bushati anulon vizitat jashtë
  • 2019-01-13

Lufta Rama-Meta, pasoja në axhendën e integrimit. Bushati anulon vizitat jashtë

Përplasja institucionale mes Presidentit dhe Kryeministrit, me në fokus kreun e diplomacisë shqiptare, ka prodhuar pasojat e para në politikën e jashtme të vendit, duke filluar nga marrëdhëniet me Gjermaninë, vendi me më shumë peshë në Europë. Top Channel mësoi se ministri i Jashtëm,

Vokshi letër BE-SHBA: Dy projektligje të qeverisë, kërcënim për lirinë e medias
  • 2019-01-06

Vokshi letër BE-SHBA: Dy projektligje të qeverisë, kërcënim për lirinë e medias

Kryetarja e Komisionit Parlamentar për Çështjet e Mediave, Albana Vokshi informoi të gjithë institucionet ndërkombëtare, Bashkimin Europian dhe Shtetet e Bashkuara mbi projektligjet e qeverisë për të kontrolluar median online në Shqipërinë. Në këtë letër zyrtare, Vokshi raporton se