Rezultate te kerkimit per termin: +John +Kasich

Meta: total 114 / total_found 114 / time 0.000 / keyword[0] john / docs[0] 13517 / hits[0] 18661 / keyword[1] kasich / docs[1] 122 / hits[1] 187 /
Shkëputet karuseli në Ohajo, 1 i vdekur dhe 7 të plagosur (Video)
  • 2017-07-27

Shkëputet karuseli në Ohajo, 1 i vdekur dhe 7 të plagosur (Video)

Një i vdekur dhe shtatë të plagosur. Ky është bilanci i një incidenti mbi një karusel në një park lojërash në Ohajo të SHBA-ve. Videoja e incidentit tregon rrotën e pajisjes së lodrave e quajtur Fireball duke lëvizur në fillim në mënyrë normale, pastaj diçka nuk shkon dhe pasagje

Presidenti Donald Trump rrugetimi i biznesmenit per ne Shtepine e Bardhe
  • 2017-01-20

Presidenti Donald Trump rrugetimi i biznesmenit per ne Shtepine e Bardhe

p styletext-align justifyBiznesmeni miliarder nga Nju Jorku dhe ish-yll i programeve reale televizive Donald Trump ishte fitues befasues i zgjedhjeve partiake republikane per tu bere i nominuar i kesaj partie per zgjedhjet presidencialebrbr p styletext-align justifyKy pasanik me floke karakterist

Si dështoi plani i demokratëve, për të sabotuar Trump!
  • 2016-12-21

Si dështoi plani i demokratëve, për të sabotuar Trump!

Për demokratët që shpresonin në një tradhëti të zgjedhësve të mëdhenj republikanë në dëm të Donald Trump, pati njëfarë zhgënjimi. Kolegji elektoral ka zyrtarizuar Trumpin president të SHBA-ve, duke certifikuar rezultatin e zgjedhjeve të 8 nëntorit të shkuar. Me fitoren e pas

ANALIZA: Çfarë ndodhi me Trump dhe Clinton
  • 2016-11-26

ANALIZA: Çfarë ndodhi me Trump dhe Clinton

The Economist Rruga e Donald Trump drejt Shtëpisë së Bardhë, e cila përfundoi me një fitore të papritur ndaj Hillary Clinton më 8 nëntor, filloi në një ashensor të Kullës Trump 17 muaj më parë. Duke zbritur me madhështi në holl, ku e prisnin gazetarët, ylli i televizionit kisht

Trump rrezikon ta çojë njerëzimin drejt katastrofës, Partia Republikane në SHBA është tani organizata më e rrezikshme në historinë e botës
  • 2016-11-19

Trump rrezikon ta çojë njerëzimin drejt katastrofës, Partia Republikane në SHBA është tani organizata më e rrezikshme në historinë e botës

Linguisti dhe filozofi i njohur amerikan, Noam Chomsky, ka paralajmëruar se Partia Republikane e Shteteve të Bashkuara të Amerikës tani është organizata më e rrezikshme në historinë e botës, për shkak se presidenti i ri amerikan, Donald Trump, hedh poshtë ndryshimet klimatike. Në k

No Pic available
  • 2016-11-06

693 ditët e çmendurisë së fushatës presidenciale amerikane

Nga Ivan Couronne Maratona e zgjedhjeve presidenciale amerikane të 2016 do të zgjasë së paku 23 muaj! Më poshtë vijon një kujtesë e fazave më të rëndësishme, zhvillimet e reja dhe të papriturat e një fushate që do të mbetet në analet e historisë: 16 dhjetor 2014 Një përballje e

10 sekrete të errëta të Donald Trumpit dhe Hillary Clintonit
  • 2016-09-27

10 sekrete të errëta të Donald Trumpit dhe Hillary Clintonit

10 sekrete të errëta të Donald J. Trumpit   Në historinë e politikës së SHBA, asnjë kandidat nuk ka ndezur kaq shumë debate sa Donald Trumpi. Ish biznesmeni vihet në lojë nga media, si një shaka kombëtare; një klloun që vazhdimisht bën gafa. Por të paktën nuk është aq hapta