Rezultate te kerkimit per termin: +John +Kerry

Meta: total 1000 / total_found 3098 / time 0.002 / keyword[0] john / docs[0] 13517 / hits[0] 18661 / keyword[1] kerry / docs[1] 3654 / hits[1] 8730 /
SHBA, Pompeo konfirmohet si sekretar i shtetit
  • 2018-04-26

SHBA, Pompeo konfirmohet si sekretar i shtetit

Senati amerikan konfirmoi të enjten Mike Pompeo në postin e sekretarit të shtetit me gjithë kundërshtimet e demokratëve, të cilët kanë vënë në pikëpyetje disa qëndrime të tij të vijës së ashpër në politikën e jashtme dhe disa deklarata rreth grupeve të pakicave. Sekretari i ri

No Pic available
  • 2018-03-14

MANDATI I SHKURTËR DHE I ZHURMSHËM I TILLERSON

Rex Tillerson, i shkarkuar nga detyra e sekretarit amerikan të Shtetit, me vendim të presidentit Donald Trump, hyn në librat e historisë si njëri nga shërbyesit me kohën më të shkurtër në një administratë të re. Ngjarje të mëdha diplomatike mbi programin bërthamor të Koresë së V

Fiks Fare/ Dëshmia e tre muxhahedinëve: E vërteta e organizatës MEK
  • 2018-02-12

Fiks Fare/ Dëshmia e tre muxhahedinëve: E vërteta e organizatës MEK

Fiks Fare sjell sot problemin e 200 anëtarëve të larguar nga Organizata Popullore e Muxhahedinëve të Iranit, tre mijë anëtarë të së cilës u transferuan nga kampi Liria në Bagdad. Fiks Fare sjell sot problemin e 200 anëtarëve të larguar nga Organizata Popullore e Muxhahedinëve të Ira

No Pic available
  • 2017-07-21

Diagnostimi me kancer i McCain, reagojnë Trump, Obama dhe Clinton: Je luftëtar John, dërgoje në ferr

Senatori republikan, John McCain është diagnostikuar me kancer në tru dhe menjëherë reagimet në mbështetje të tij kanë qenë të shumta. Donald Trump, Barack Obama, Bill Clinton, Hillary Clinton, Joe Biden dhe John Kerry janë vetëm disa nga personalitet amerikane që kanë dhënë mesazhe

No Pic available
  • 2017-03-25

Trump i jep dritën jeshile naftësjellësit Keystone XL

Presidenti i SHBA Donald Trump, i ka dhënë dritën jeshile ndërtimit naftësjellësin Keystone XL, një projekt që u refuzua nga paraardhësi i tij, ish-presidenti Barack Obama. Naftë sjellësi do të ndërtohet nga kompania energjetike TransCanada. Departamenti i Shtetit tha se proje

No Pic available
  • 2017-02-20

Netanjahu hodhi poshtë ofertën amerikane për paqe në rajon

Një gazetë izraelite raporton se kryeministri Benjamin Netanjahu vitin e kaluar e ka hedhur poshtë një inicitivë për paqe të ndërmjetësuar nga atëkohë Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry. Associated Press shkruan se gazeta Haaretz raporton se Netanjahu ka marrë pjesë në një samit

No Pic available
  • 2017-02-14

AFP: Administrata Trump nuk e përkrah integrimin e Serbisë në BE

Me rastin e Festës Kombëtare të Republikës, Serbia mori urim edhe nga sekretari i SHBA-ve, Rex Tillerson. Mirëpo siç shkruan AFP, në urimin e Tillerson nuk është përmendur përpjekja e Serbisë për të hyrë në BE, urim ky i ngjashëm më paraardhësin e tij John Kerry, transmeton lajmi.