Rezultate te kerkimit per termin: +John +Lennon

Total: 240
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.797Z

Perkujtohet John Lennon

Nga Express me 08 dhjetor 2010 ne ora 1638 Sot jane bere 30 vjet nga vdekja e John Lennon me 8 dhjetor te vitit 1980. Frontmeni i grupit Beatles ishte vrare jashte shtepise se tij ne New York nga nje fans i cmendur ne vitin 1980. Ne shenim te ketij pervjetori revista 147Rolling Stone148 ka pub

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.395Z

Vatikani fal John Lennon

Vatikani fal ish- liderin e “Beatles” John Lennon, per nje koment te bere prej tij rreth 40 vjet me pare, ku kengetari deklaroi se “Beatles” ishin me popullore se Jezusi. Ne nje artikull gazeta e Vatikanit, “L'Osservatore Romano” shkroi se Lennon me ate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.965Z

Bashkohen djemte e legjendes John Lennon

Djemte e legjendes se grupit "Beatles", John Lennon, mesohet se do te performojne se bashku per here te pare ne nje koncert te Kombeve te Bashkuara ne New York. 45-vjecari Julian Lennon, i biri i John, i lindur nga martesa e pare me Cynthia Lennon, dhe Sean, 33-vjec, i cili eshte djali i japonezes Y

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.977Z

Statujë e këngëtarit legjendar John Lennon

06/05/2011  Këngëtari legjendar John Lennon është përjetësuar i derdhur në bronx duke kënaqur kështu shijet e shumë të rinjve të apasionuar pas muzikës dhe këngëve të dashurisë. Pjestari i grupit të famshëm të Bitëllsave do të qëndrojë i ulur së bashku me kitarën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.449Z

John Lennon 30 vjet me vone

Naten e 8 dhjetorit 1980 pese te shtena arme i jepnin fund jetes se muzikantit me karizmatik te viteve 60. Hej zoti Lennon ju sapo do te hyni ne histori Mark David Chapman ishte 25 vjec dhe ishte ose pretendonte se ishte nje fans i Lennon. Historia e kujton thjesht si vrasesin e artistit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.857Z

Ankandi për një tufë flokësh të John Lennon

Një ankand i rrallë do të organizohet për një tufë flokësh nga këngëtari legjendar i grupit “Beatles”. Ofertat nga adhuruesit e muzikës së John lennon tashmë kanë nisur ndërsa zyrtarisht ankandi do të mbahet më 20 shkurt në Dallas, Teksas, të Shteteve të Bashkuara të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.156Z

Babai im, John Lennon

Sean Lennon jeton në një apartament të vogël në një nga lagjet e qeta londineze të Çelsit, e pagëzuar me emrin "World‘s End". Edhe pse ka ecur mbi gjurmët e të atit, është bërë një muzikant dhe kompozitor i zoti, për fat të keq koncertet e tij nuk kanë bërë kurrë bujë. Sot,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama