Rezultate te kerkimit per termin: +John +Mc

Total: 24
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.659Z

Bëri lobing për vendet e A3,ikën këshilltari i Mc Cain

Takimet me ish-ministra të Jashtëm shqiptarë, në përpjekje për të lobuar për anëtarësimin e Shqipërisë në NATO, mund t’i shkaktojë problem fushatës së kandidatit të Partisë Republikane për President në SHBA, John Mc Cain. Kandidati republikan është akuzuar nga stafi i ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.277Z

SHBA: John Mccain kundër planit të Obamës

Senatori John Mccain reagoi kundër planit të përcaktuar të presidentit Barak Obama gjatë fjalimit të tij në lindjen e mesme. Senatori deklaroi se instituti amerikan i paqes dhe qeveria duhet të kërkojnë marrëveshje të tregtisë së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.360Z

Përplaset luftanija amerikane, gjenden trupat e 10 marinarëve

Trupat e 10 marinsave të raportuar të zhdukur pas përplasjes së luftanijes amerikane me një anije tregtare janë gjetur, sipas një deklarate nga Flota e Shtatë e Marinës së SHBA. Luftanija USS John S. McCain u përplas me një çisternë nafte të quajtur MC Alnic një javë më parë në l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.132Z

Aretha Franklin shpallet mbreteresha e rock-ut

Ishte cilesuar si mbretereshe e muzikes soul, por eshte zgjedhur edhe si kengetarja me e mire rock ne histori. Behet fjale per Aretha Franklin. Perfundimin e nxori nje sondazh i revistes “Rolling Stone”, ku votuan muzikante, producente, botuesit e saj dhe shume eksperte te fus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.331Z

Shoqëria & Kultura | 16.08.2010

Muzikantët mbërritën të lodhur dhe të djersitur në Hamburg me një makinë të vjetër, rakitike. Në gusht të 1960 ata bënë 1300 km për të ardhur nga Liverpuli në Hamburg, ku u kthyen nga një grup, që këndonte në bodrumet e qytetit, në grupin më të madh pop të të gjitha kohr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.201Z

10 marinarë të zhdukur pas përplasjes së luftanijes amerikane në detin e Japonisë

Marina e Shteteve të Bashkuara ka njoftuar se 10 marinarë konsiderohen të zhdukur, ndërsa pesë të tjerë janë plagosur, pasi një luftanije është përplasur sot me një anije-cisternë në pjesën lindore të Singaporit. Marina tha se luftanija, USS John S. McCain, u përplas me anijen-cist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.293Z

Republikani Powell mbështet Obamën

Gjenerali amerikan në pension, Colin Powell, i dha një goditje të madhe fushatës republikane të John Mc Cain-it, duke deklaruar publikisht mbështetjen për kandidatin demokrat, Obamën. Colin Powell-i tha se, raca nuk ishte faktor në vendimin e tij, por se ai mendonte se do të ishte një n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama