Rezultate te kerkimit per termin: +Jonathan +Moore

Meta: total 474 / total_found 474 / time 0.015 / keyword[0] jonathan / docs[0] 1688 / hits[0] 2481 / keyword[1] moore / docs[1] 1425 / hits[1] 3670 /
No Pic available
  • 2019-04-06

Ndërkombëtarët me sytë nga opozita e re, zyrtari i DASH takon Rudina Hajdarin

Me shumë gjasë ajo do të zgjidhet kryetare e Grupit Parlamentar të PD-së në Parlament, dhe emri i proklamohet në parim si kryetarja e opozitës së re. Po flasim për Rudina Hajdarin, e cila me një vendim po aq ekstrem sa ai i Lulzim Bashës për të djegur mandatet e deputetëve të tij, e

11 shtatori 2001, 10 filmat që kanë treguar tmerrin
  • 2017-09-13

11 shtatori 2001, 10 filmat që kanë treguar tmerrin

Nga Fahrenheit 9/11 te World Trade Center e regjisorit Oliver Stone Më 11 shtator 2001, Amerika dhe bota u ndalën në lajmin e sulmeve terroriste të Al Kaedës, që shkaktuan vdekjen e rreth 3000 personave. Ngjarjet e këtyre kronikave që shqetësuan botën, nuk mund të mos ndikonin në zgjedhj

Karaxhiç, kasapi i Ballkanit, dënohet me 40 vjet burgim
  • 2016-03-25

Karaxhiç, kasapi i Ballkanit, dënohet me 40 vjet burgim

Lideri i serbëve të Bosnjës do të apelojë vendimin. Bushati: Drejtësia meritohej të vihej në vend Ish-lideri serb i Bosnjës, Radovan Karaxhiç, është shpallur fajtor për gjenocid në masakrën brutale të Srebrenicës. Kështu vendosi dje Gjykata e Kombeve të Bashkuara në Hagë. Ai ës

No Pic available
  • 2016-03-24

Dënimi i Karaxhiç, Moore: Shkallë e vogël kënaqësie për ata që kërkuan drejtësi

Pas dënimit të Radovan Karaxhiçit nga Gjykata e Hagës ka reaguar edhe kryetari i Misionit të OSBE-së në Bosnjë-Hercegovinë Ambasadori Jonathan Moore, i cili shpreson se ky dënim ë sjellë një shkallë të vogël kënaqësie tek ata që kanë kërkuar drejtësi për kaq kohë të gjat

Dënimi i Karaxhiçit, Moore: Domosdoshmëri për paqe në Bosnjë-Hercegovinë
  • 2016-03-24

Dënimi i Karaxhiçit, Moore: Domosdoshmëri për paqe në Bosnjë-Hercegovinë

Ambasadori Jonathan Moore, Kryetar i Misionit të OSBE-së në Bosnjë-Hercegovinë, e konsideroi sot të një rëndësie jetike, faktin që kriminelët e luftës të vihen përpara drejtësisë. Kjo, sipas tij, është e domosdoshme për të ndërtuar një paqe jetëgjatë në Bosnjë-Hercegovinë.

INTERVISTA/ Adriatik Llalla: Spiro Ksera nuk do të jetë i arrestuari i fundit
  • 2016-02-02

INTERVISTA/ Adriatik Llalla: Spiro Ksera nuk do të jetë i arrestuari i fundit

Top Story nisi për herë të parë transmetimet për ditën e hënë dhe i ftuar në këtë takim të parë, ishte Prokurori i Përgjithshëm i vendit, Adriatik Llalla. Kreu i akuzës shqiptare bëri për herë të parë publike disa nga fazat e hetimit ndaj ish-ministrit të arrestuar, Spiro Ks

Letërsi e humbur! Pa dritë botimi
  • 2015-05-23

Letërsi e humbur! Pa dritë botimi

Një punë e hershme apo një e lënë në mes nga vdekja, ndonjëherë shkrimtari ndërron mendje dhe nuk dëshiron që shkrimet e tij të bëhen çështje për publikun. Ka vepra të braktisura për arsye nga më të pakuptimta. Nga Markezi de Sade, te Edgar Allan Poe. Nga Franz Kafka te Charles