Rezultate te kerkimit per termin: +Jonida +Onuzi

Total: 45
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.443Z

Jonida Onuzi, balerina e TKOB-se

Te dhenat per t’u bere nje balerine e suksesshme, Jonida Onuzi i ka shfaqur qe ne femijeri. Por vetem ne moshen 10-vjecare solistja e Teatrit te Operas dhe Baletit, vendosi qe edukimin e pare artistik ta merrte ne shkollen e baletit. Por ambicja e Jonides nuk do te mbetej me kaq. Ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.788Z

Jonida Onuzi, balerina enderrimtare

Me lëvizjet e saj në skenë ajo e ka bërë për vete publikun, i cili gjithmonë dhe më shumë e vlerëson për atë që ajo sjell në baletin klasik si një balerinë soliste. Balerina Jonida Onuzi, e cila që fëmijë ka interpretuar në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.504Z

Jonida Onuzi, balerina qe sfidoi skenat boterore Izaura Ndoj

Ishte vetem 11 vjec, kur ka prekur skenen dhe ka rrembyer duartrokitjet e para si balerina fluturuese ne Teatrin e Operes dhe Baletit. Ndersa sot, balerina soliste Jonida Onuzi, rrefen per "Koha Jone", rrugen e bukur te baletit, rolet me te vecanta dhe sukseset e skenave boterore. Me levizjet e saj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.423Z

Romeo dhe Zhuljeta sonte premiera e Baletit

Teatri i Operes dhe Baletit shfaq sonte premiere baletin me tri akte Romeo dhe Zhuljeta me muzike te Sergej Prokofiev bazuar ne tragjedine me te njejtin titull nga Uiliam Shekpir. Vepra eshte punuar nga koreografi bullgar i ftuar per kete premiere Peter Loukanov. Ne rolet protagoniste ne premiere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.218Z

Romeo e Zhuljeta në versionin shqiptaro-bullgar

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18, 19, 21, 22, ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në tragjedinë me të njëjtin titull të Shekspirit. Baleti do të vihet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.812Z

Një mbrëmje plot pasione diplome

Balloja e diplomës, nën koreografinë e Ilir Kernit vjen si një bashkëpunim mes Kosovës dhe Shqipërisë në datat 14-15-17 mars në skenën e TOB Në një konvikt nxënësesh, vajzash të reja, organizohet Balloja e Diplomës dhe me këtë rast ftohen të festojnë në ditën e diplomimit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.155Z

“Romeo dhe Zhuljeta”vjen si balet

TIRANE-Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18,19, 21,22, Ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në trag

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama