Rezultate te kerkimit per termin: +Jonida

Meta: total 1000 / total_found 2555 / time 0.001 / keyword[0] jonida / docs[0] 2555 / hits[0] 3632 /
Çmendet shoferi, përplas me mjet motorin, këput pemën, rrëzon tabelën
  • 2017-06-25

Çmendet shoferi, përplas me mjet motorin, këput pemën, rrëzon tabelën

Drejtuesi i një motori mbeti i plagosur pasditen e sotme në kryeqytet teksa u përplas nga një automjet. Gazetarja Jonida Tashi raporton se ngjarja ka ndodhur në hyrje të bashkisë së Kamzës. Një automjet tij Benz i cili mësohet se ka qenë me shpejtësi shumë të lartë, rreth 300 km në

No Pic available
  • 2017-06-24

Revista Who: Merr fund martesa e Jonida Maliqit

Revista “Who” shkruan se këngëtarja Jonida Maliqi dhe bashkëshorti i saj Genti Prizreni po ndahen. Çështja është në gjykatën e Tiranës dhe dosja po gjykohet nga gjyqtari Kastriot Gramshi. Divorci mes tyre ka kohë që përflitet dhe prej disa muajsh çifti nuk jeton së bashku,

Partneri i Jonida Shehut, është një emër i televizionit dhe spektakleve
  • 2017-06-12

Partneri i Jonida Shehut, është një emër i televizionit dhe spektakleve

Jonida Shehu, është tashmë mama e një vajze, Kristalit, megjithatë me partnerin nuk ka dashur të shfaqet kurrë publikisht, ose e ka bërë pa u kuptuar. Megjithatë, dje, Blitz.al publikoi disa foto nga prapaskena e koncertit të përurimit të sheshit Skëndërbej, ku, sipas Blitz.al Jonid

Merrnin pjesë në fushatë: Ministrja Kërtusha firmos dy masa disiplinore
  • 2017-06-12

Merrnin pjesë në fushatë: Ministrja Kërtusha firmos dy masa disiplinore

Ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Xhulieta Kërtusha ka firmosur sot propozimin për nisjen procedurës disiplinore ndaj Mariana Jorgji, Drejtoreshë në Drejtorinë Rajonale të Shërbimit Sociale Shtetëror në Korçë si dhe masë me largim nga puna për përgjegjësen e Agjencisë së

No Pic available
  • 2017-06-04

Normalja e Elbasanit 108 vjeç, kërkesë institucioneve për Muze Kombëtar

Hapja e Shkollës së Normales  108  vjet më parë,  në qytetin e Elbasanit ishte  një ngjarje e shënuar në historinë e arsimit, shkollës dhe kulturës shqiptare.  Por sot tradita është harruar, ndërsa emri dhe vepra e saj rrezikojnë të shuhen. Për këtë arsye,

No Pic available
  • 2017-05-25

Përsëri për virgjëreshat e maleve, tashmë në një kohë moderne

Një roman i ri i Emmanuelle Favier për Shqipërinë Luan Rama Ishim takuar shpesh me Emmanuelle Favier pranë shtëpisë së saj, në Place Flora-Tristan. Një vajzë e gjatë, simpatike, me një fytyrë të ëmbël normande dhe sy blu. Donte të shkruante për virgjëreshat e përbetuara shqipta

Ministrja Kumbaro, në një rrëfim për jetën, familjen dhe politikën
  • 2017-05-19

Ministrja Kumbaro, në një rrëfim për jetën, familjen dhe politikën

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro Furxhi, ishte e ftuar në emisionin Pasdite në Top Channel, në një bisedë me drejtuesen Jonida Shehu, si ministre e Kulturës, për herë të parë në një rrëfim për familjen, bashkëshortin, fëmijët dhe çmimin e të qenit në politikë. Çfarë ka nd