Rezultate te kerkimit per termin: +Jonuz +Bruga

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] jonuz / docs[0] 970 / hits[0] 1338 / keyword[1] bruga / docs[1] 5 / hits[1] 5 /
Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin
  • 2019-01-10

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin

Sot Robert Ndrenika një prej ikonave të kinematografisë dhe teatrit shqiptar mbush 76 vjeç. Ai ka lindur më 10 janar të vitit 1942. Roli i tij i parë në kinematografi ka qenë ai i Gjergjit në filmin Oshëtim në bregdet një film i prodhuar më vitin 1966 nën regjinë e Hysen Hakanit. Në

Jeta në foto e Naim Frashërit. Teatri Kombëtar hap arkivat
  • 2017-02-18

Jeta në foto e Naim Frashërit. Teatri Kombëtar hap arkivat

Me flokët e lëshuar, portretin e bukur nën një fustan të gjatë, Margarita Xhepa, një prej personazheve të njohur të skenës shqiptare shfaqet e bukur përkrah një tjetër aktori të madh Naim Frashërit. Në 42 vjetorin e ndarjes së tij nga jeta Teatri Kombëtar ka hapur arkiva

Rrëfimi i të birit: Naim Frashëri, Hamleti që nuk iu dorëzua regjimit
  • 2016-08-17

Rrëfimi i të birit: Naim Frashëri, Hamleti që nuk iu dorëzua regjimit

Foto 1 nga 9 Në një rrëfim ekskluziv, të rrallë aktori Anil Frashëri flet për babain e tij, Naim Frashërin, një nga aktorët më të talentuar të teatrit që u nda nga jeta më 15 gusht 1975, në moshën 53 vjeçare; la në skenë Hamletin, Gjeneralin, Jonuzin e "peshkatarëve" et

Pranvera e hidhur e Sandër Prosit
  • 2014-01-09

Pranvera e hidhur e Sandër Prosit

Një udhëtim në galerinë e personazheve të Sandër Prosit në 94-vjetorin e lindjes  Ai nuk mundi ta mbante më brenda vetes shqetësimin e tij. As ditët e gjata në det, shëtitjet e pasditeve në ato kohë xhirimesh nuk e qetësuan dot burrin me flokët e shpupuritura dhe vështrimin e

No Pic available
  • 2009-03-10

Varre të thjeshtë, njerëz të mëdhenj

Një ditë pas 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Grave, po nisim rubrikën e re “Varre të thjeshtë, njerëz të mëdhenj”, me historinë e një prej personaliteteve tona të shquara, sopranos Tefta Tashko Koço! Kjo rubrikë e re që do të vijë një herë në javë, ç