Rezultate te kerkimit per termin: +Jonuz +Bruga

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] jonuz / docs[0] 955 / hits[0] 1321 / keyword[1] bruga / docs[1] 4 / hits[1] 4 /
Jeta në foto e Naim Frashërit. Teatri Kombëtar hap arkivat
  • 2017-02-18

Jeta në foto e Naim Frashërit. Teatri Kombëtar hap arkivat

Me flokët e lëshuar, portretin e bukur nën një fustan të gjatë, Margarita Xhepa, një prej personazheve të njohur të skenës shqiptare shfaqet e bukur përkrah një tjetër aktori të madh Naim Frashërit. Në 42 vjetorin e ndarjes së tij nga jeta Teatri Kombëtar ka hapur arkiva

Rrëfimi i të birit: Naim Frashëri, Hamleti që nuk iu dorëzua regjimit
  • 2016-08-17

Rrëfimi i të birit: Naim Frashëri, Hamleti që nuk iu dorëzua regjimit

Foto 1 nga 9 Në një rrëfim ekskluziv, të rrallë aktori Anil Frashëri flet për babain e tij, Naim Frashërin, një nga aktorët më të talentuar të teatrit që u nda nga jeta më 15 gusht 1975, në moshën 53 vjeçare; la në skenë Hamletin, Gjeneralin, Jonuzin e "peshkatarëve" et

Pranvera e hidhur e Sandër Prosit
  • 2014-01-09

Pranvera e hidhur e Sandër Prosit

Një udhëtim në galerinë e personazheve të Sandër Prosit në 94-vjetorin e lindjes  Ai nuk mundi ta mbante më brenda vetes shqetësimin e tij. As ditët e gjata në det, shëtitjet e pasditeve në ato kohë xhirimesh nuk e qetësuan dot burrin me flokët e shpupuritura dhe vështrimin e

No Pic available
  • 2009-03-10

Varre të thjeshtë, njerëz të mëdhenj

Një ditë pas 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Grave, po nisim rubrikën e re “Varre të thjeshtë, njerëz të mëdhenj”, me historinë e një prej personaliteteve tona të shquara, sopranos Tefta Tashko Koço! Kjo rubrikë e re që do të vijë një herë në javë, ç