Rezultate te kerkimit per termin: +Joop

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] joop / docs[0] 4 / hits[0] 4 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

Libri: Si e botoi fshehurazi CIA Doktor Zhivagon në Rusi
  • 2014-06-26

Libri: Si e botoi fshehurazi CIA Doktor Zhivagon në Rusi

Romani i njohur i Boris Pasternak, Doktor Zhivago, mbeti i pabotuar në Bashkimin Sovjetik deri në vitin 1988, për shkak të kritikave të ashpra ndaj sistemit sovjetik. Por për të njëjtën arsye, CIA deshi që sovjetikët ta lexonin librin dhe e rregulloi që të bënte botimin e parë në rus

Virus i paqartë për Metajn
  • 2012-07-23

Virus i paqartë për Metajn

Një virus i shfaqur kohëve të fundit në trupin e tij, ia ka pamundësuar Shkodran Metajt që ta shfaqë talentin e tij në ekipin e ri, FC Emmen. Sipas medieve holandeze, pas analizave të bëra, është konstatuar se futbollisti pejan ka shumë qeliza të bardha në gjak, të cilat thuhet se ia

Bajrami nënshkruan me Twenten
  • 2010-05-26

Bajrami nënshkruan me Twenten

Emir Bajrami është transferuar zyrtarisht tek Twente. Këtë lajm e kanë konfirmuar klubi holandez, por edhe ai suedez Elfsborg, në uebfaqet e tyre zyrtare. Futbollisti kosovar ka nënshkruar të martën kontratë katërvjeçare me kampionin holandez. Sipas mediave suedeze, por edhe atyre hol