Rezultate te kerkimit per termin: +Joqeveritare

Meta: total 1000 / total_found 3470 / time 0.002 / keyword[0] joqeveritare / docs[0] 3470 / hits[0] 3915 /
No Pic available
  • 2017-06-18

Çavusoglu mbërrin në Shkup, takime me Zaevin dhe Ivanovin

Shefi i diplomacisë turke Mevlut Çavusoglu, ka mbërritur mëngjesin e sotëm në Aeroportin Aleksandri i Madh në Shkup, në kuadër të vizitës së tij zyrtare një ditore në Maqedoni. Ai do të takohet me drejtuesit më të lartë të shtetit me të cilët pritet të diskutojë temat aktuale

Mbrojtje nga Rusia. Plani amerikan që përfshin edhe Shqipërinë
  • 2017-06-16

Mbrojtje nga Rusia. Plani amerikan që përfshin edhe Shqipërinë

Zgjedhjet në disa vende të Ballkanit, por edhe krizat politike në disa të tjera, kanë qenë në fokus të diplomacisë ruse. Të shumta kanë qenë deklaratat e lëshuara pas zgjedhjeve në Maqedoni. Shumë të ashpra kanë qenë për aderimin e Malit të Zi në NATO. E më e fundit kritikë, p

No Pic available
  • 2017-06-15

Humbësit dhe fituesit e zgjedhjeve në Kosovë

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit në Kosovë, kanë shënuar rritje dhe rënie të subjekteve politike. Skena politike në Kosovë, sipas analistëve, nuk është më njësoj. Partitë e mëdha që kanë qeverisur vitet e fundit në Kosovë në të dyja nivelet e pushtetit, jan

No Pic available
  • 2017-06-12

Zgjedhjet në Kosovë, mbyllen qendrat e votimit, nis numërimi i votave

Mbyllen zyrtarisht qendrat e votimit për zgjedhjet e sotme parlamentare në Kosovë, proces ky që nga monitoruesit është vlerësuar i qetë dhe pa incidente të theksuara. Mediat kosovare raportojnë se në të gjithë Kosovën sot është votuar në 889 qendra votimi me gjithsej 2,490 vendvotim

No Pic available
  • 2017-06-12

Reuters për Kosovën: Rezultati i Vetëvendosjes, surpriza e këtyre zgjedhjeve!

Agjensia e lajmeve Reuters ka komentuar rezultatin paraprak të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë. Rezultati i arritur nga Partia Vetëvendosje përbën për Reuters edhe surprizën më të madhe të këtyre zgjedhjeve, ndërkohë që agjensia e lajmeve vlerëson se papunësia, dem

No Pic available
  • 2017-06-11

Exit Poll në Kosovë nxjerr fitues koalicionin e Haradinaj, e dyta VV

Sipas rezultateve të Exit Poll, në zgjedhjet e sotme parlamentare në Kosovë prin Koalicioni PDK-AAK-Nisma me 40 për qind, pasuar nga Lëvizja Vetëvendosje me 30 për qind dhe koalicioni LDK-AKR-Alternativa 27 për qind. Të tjerët kanë marrë tre për qind. Shkëlzen Maliqi ka thënë se Exi

No Pic available
  • 2017-05-28

Kosovë, zyrtarizohen listat zgjedhore dhe renditja e subjekteve politike

Në Kosovë KQZ-ja organizoi të premten (26.05)tërheqjen e shortit që bëri të mundur renditjen e subjekteve politike në fletëvotim për zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit. Me këtë u zyrtarizuan edhe listat zgjedhore të kandidatëve për deputet në parlamentin e Kosovës. Kryetarja e