Rezultate te kerkimit per termin: +Jordania

Meta: total 690 / total_found 690 / time 0.000 / keyword[0] jordania / docs[0] 690 / hits[0] 836 /
Përmbytet Jordania, 11 të vdekur, evakuohen 3700 turistë
  • 2018-11-10

Përmbytet Jordania, 11 të vdekur, evakuohen 3700 turistë

Numri i të vdekurve nga përmbytjet prej shirave të dendur në Jordani ka shkuar në 11 persona, sipas mediave lokale dhe detyroi autoritetet të evakuojnë më shumë se 3.700 turistë nga qyteti i lashtë Petra. Raportet e së shtunës erdhën një ditë pasi përmbytjet goditën disa zona të J

Kombëtarja, Jordania prova gjenerale para Izraelit
  • 2018-10-10

Kombëtarja, Jordania prova gjenerale para Izraelit

Jordania si provë gjenerale para transfertës më Izraelin në Beer Sheva. Sot, në orën 20:00, më Elban Arena, trajneri Christian Panucci pret të marrë disa përgjigje shumë të rëndësishme nga futbollistët kuqezi, për ti patur më pas idetë e qarta për sfidën e së dielës, që mbetet

Panuçi paralajmëron: Katastrofë nëse humbasim me Izraelin!
  • 2018-10-09

Panuçi paralajmëron: Katastrofë nëse humbasim me Izraelin!

Trajneri i Kombëtares kuqezi Cristian Panucci doli sot në konferencën për shtyp, në prag të ndeshjes miqësore me Jordaninë, e cila do të luhet nesër në mbrëmje, në stadiumin Elbasan Arena. Tekniku italian kërkoi vlerësim maksimal për kundërshtarin e nesërm, ndonëse pranoi se që t

No Pic available
  • 2018-06-03

Protesta të ashpra kundër rritjes së taksave në Jordani

Jordania është përfshirë nga një valë e ashpër protestash kundër rritjes së taksave dhe masave shtrënguese të vendosura nga qeveria. Në vend prej tre ditësh janë zhvilluar demonstratat më të mëdha në vite dhe ato nuk janë ndaluar as gjatë natës, ku ka pasur përleshje me ushtrin

No Pic available
  • 2018-05-31

Trump lejon përdorimin e ilaçeve eksperimentale për të sëmurët terminal

Presidenti Donald Trump ka nënshkruar një projekt-ligj që i jep pacientëve të sëmurë terminal të drejtën për të provuar trajtimet eksperimentale të pa miratuara nga qeveria. Pacientët ishin në gjendje të aplikonin në US Food and Drug Administration (FDA) për qasje në drogat e pa mi

No Pic available
  • 2017-12-07

Trump ndez betejën vëllavrasëse për Qytetin e Shenjtë

Ka ende pak shpresë në kancelaritë e vendeve arabe pro-perëndimore. Jo lidhur se kur do të bëhet lajmërimi i shpalljes së Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit, por ku. Donald Trump mund të nxjerrë nga cilindri njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit, por vetëm në Perëndim. Dhe

No Pic available
  • 2017-10-08

Lufta arabo-izraelite e 1973- çfarë ndodhi?

Janë shënuar 44 vite nga fillimi i luftës së vitit 1973 midis Izraelit, Egjiptit dhe Sirisë. Lufta, e njohur për izraelitët si Lufta e Yom Kippur, çoi në një realitet të ri në botën arabe dhe ndryshoi fytyrën e politikës së jashtme të SHBA drejt Lindjes së Mesme. Përse tre vendet