Rezultate te kerkimit per termin: +Jordanis

Total: 262
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.294Z

Jahjaga u takua me mbretin e Jordanisë

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, u takua sot në Londër me mbretin Abdullah të Mbretërisë Hashemite të Jordanisë, në kuadër të Forumit të 9-të Botëror Islamik Eekonomik. Presidentja Jahjaga e f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.537Z

Rrëmbehet ambasadori i Jordanisë në Libi

JORDANI - Persona të armatosur kanë rrëmbyer ambasadorin e Jordanisë në Tripoli të Libisë, pasi kanë sulmuar makinën e tij. Ministria e Jashtme e Jordanisë ka konfirmuar rrëmbimin e ambasadorit Favaz Aitan. Incidenti ndodh vetëm dy ditë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.584Z

Princi i Jordanisë Gazi Bin Muhamed, takoi Myfiun Tërnava dhe Ipeshkvin Gjergji

Princi Gazi bin Muhammad i Mbretërisë Hashemite të Jordanisë, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë, pas ligjëratës që mbajti sot në Prishtinë për Dashurinë në Kuran, takoi bashkërisht prijës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.577Z

Jahjaga takohet me Princin e Mbretërisë Hashemite të Jordanisë

Me ftesë të Presidentes së Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, në Kosovë po qëndron Madhëria e tij, Princi Ghazi bin Muhammad i Mbretërisë Hashemite të Jordanisë. Ai ka mbajtur një ligjëratë publike me titull &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.693Z

Rrëmbyesit në Libi e lirojnë ambasadorin e Jordanisë

Agjencia shtetërore e lajmeve Lana në Tripoli të Libisë,ka njoftuar se rrëmbyesit e kanë liruar ambasadorin e Jordanisë në këtë shtet. Televizioni Al Arabiya ka njoftuar sot se lajmi është konirmuar edhte nga Ministria e Jashtme e Libis&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.485Z

Pacolli: Opozita e pozita duhej të silleshin më mirë për nder të vizitës së mbretit të Jordanisë

Behgjet Pacolli ka komentuar vizitën e mbretit të Jordanisë sot në Kosovë, duke thënë se ai ishte njeriu i parë që e kishte takuar mbretin dhe se pas kësaj kishte ardhur edhe njohja e Jordanisë për Kosovën. Por, ai ka thënë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.244Z

Meksikë: Helikopteri i Mbretit të Jordanisë u detyrua të ateroj

Helikopteri në të cilin ishte Mbreti Abdullah i Jordanisë, është detyruar të ateroj në mënyrë emergjente në një fushë të bejzbollit në Verakruz të Meksikës, për shkak të motit të keq. Mbreti po udhët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama