Rezultate te kerkimit per termin: +Jorgoni

Total: 74
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.839Z

Vdes aksidentalisht përkthyesi Perikli Jorgoni

13-12-2012 / Gazeta 55 Perikli Jorgoni ka qenë i pranishëm në faqet e gazetës “55”, si me intervista ashtu edhe me përkthimet e tij nga poezia botërore. Gazeta “55” i përcjell një ngushëllim familjarëve të tij p&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.409Z

Perikli Jorgoni, dhe Dora, gruaja që dashuroi Franc Kafka

Perikli Jorgoni, shqipëruesi dhe poeti i njohur do të kujtohet nesër më 12 dhjetor ora 17 00, në Kafe-Bar Luksi, prapa Bibliotekës Kombëtare, në një mbrëmje organizuar nga Qendra Shqiptare e Studimeve Letrare Pjetër Budi, në pesë vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. Pikërisht në vënd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.723Z

Mashtruesit i vodhën biznesmenit100 mijë euro

Prokurori dërgon për gjykim dy persona të denoncuar për mashtrimin e një tregtari për një leje ndërtimi TIRANË- Prokuroria e kryeqytetit përfundoi fazën hetimore dhe dorëzoi pranë togave të zeza dosjen penale në ngarkim të të pandehurve Aleksandër Jorgoni dhe Aletin Dervishi, t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.638Z

Sëmundjet tumorale, diskutohen sfidat e reja diagnostikuese

TIRANË- Sëmundjet tumorale, sfidat e reja diagnostikuese dhe terapeutike u diskutuan sot në Konferencën e 3-të Mediko-Onkologjike “Tumoret Testikulare dhe Ovariale - Sfidat e Reja Diagnostike dhe Terapeutike”, që u mbajt në Hotel "Sheraton". Mjeku onkol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.577Z

Mashtroi studentët për master, në gjyq ish-pedagogu

Jorgoni dyshohet se ka mashtruar dy studentë duke u marrë atyre shumën prej 5 mijë eurosh, me premtimin se do t’i ndihmonte të vazhdonin masterin në Itali. Prokuroria e Tiranës mbylli hetimet gati dyvjeçare ndaj ish-pedagogut. TIRANE- Aleksandër Jorgoni, ish- pedagogu i Fakultetit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.581Z

Ish-pedagogu i Ekonomikut në gjyq për mashtrim

 TIRANE – Shkon për shqyrtim në Gjykatën e Tiranës dosja në ngarkim të ish-profesorit të akuzuar për mashtrim me masterat 5000 euro në Itali. Pak ditë më parë në gjykatën e kryeqytetit është zhvilluar seanca e parë në ngarkim të Aleksandër Jorgonit. Burime pranë gjyka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.847Z

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama