Rezultate te kerkimit per termin: +Jorida +Tabakun

Meta: total 49 / total_found 49 / time 0.000 / keyword[0] jorida / docs[0] 1630 / hits[0] 2178 / keyword[1] tabakun / docs[1] 171 / hits[1] 200 /
Veliaj padit për shpifje Bashën dhe Tabakun, kërkon 100 mijë lekë shpërblim
  • 2018-12-27

Veliaj padit për shpifje Bashën dhe Tabakun, kërkon 100 mijë lekë shpërblim

Lulzim Basha dhe Jorida Tabaku janë paditur në gjykatë për shpifje dhe shkelje për lejet e ndërtimit që i kanë dhënë vetes gjatë kohës kur ushtronin funksionin e kryetarit dhe nënkryetares në Bashkinë e Tiranës. Padia është bërë nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj

Komisioni ad hoc për Vettingun, Gerti Bogdani zëvendëson Tabakun
  • 2017-06-17

Komisioni ad hoc për Vettingun, Gerti Bogdani zëvendëson Tabakun

Deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani ka zëvendësuar Jorida Tabakun në komisionin ad hoc për Vettingun. Miratimi i Gerti Bogdanit është bërë gjatë seancës së sotme në Kuvendin e Shqipërisë, e thirrur me urgjencë nga 1/5 e deputetëve të kuvendit. Jorida Tabaku e ka pasur të

No Pic available
  • 2017-06-17

Seanca e jashtëzakonshme, Jorida Tabaku zëvendësohet nga Gert Bogdani

Seanca e sotme e jashtëzakonshme e Kuvendit pritet që të zëvendësojeë deputeten e PD-së Jorida Tabaku me deputetin Gert Bogdani në komisionin Ad Hoc me 12 anëtarë. Kuvendi i Shqipërisë, në një seancë të jashtëzakonshme është thirrur për të zëvendësuar Jorida Tabakun, e cila p

No Pic available
  • 2017-06-15

Bllokohet vettingu, deputetja e PD ka marrë leje lindje. Kuvendi nesër seancë të jashtëzakonshme

Mbledhja e komisionit ad hoc për kandidatët për institucionet e vlerësimit, i parashikuar për tu zhvilluar paraditen e sotme, është shtyrë. Shkak është bërë mungesa e një prej 12 anëtarëve të komisionit. Anëtarja e PD-së, Jorida Tabaku nuk ka mundur të jetë e pranishme në këtë

No Pic available
  • 2017-06-15

Kuvendi mblidhet të shtunën për Vettning-un, zëvendëson Jorida Tabakun

Parlamenti do të mblidhet në sesion  të jashtëzakonshëme për të zëvendësuar Deputeten Demokrate Jorida Tabaku, mungesa e se cilës në komisionin parlamentar ad hoc,  mban peng  konstituimin e organit të dyte të  Vttingut.  Znj Tabaku, ka lindur dy vajzat e saj &n

Organet e Vettingut, Kuvendi seancë të jashtëzakonshme më 17 qershor
  • 2017-06-15

Organet e Vettingut, Kuvendi seancë të jashtëzakonshme më 17 qershor

Parlamenti do të mblidhet të shtunën në një seancë të jashtëzakonshme për të zëvendësuar Jorida Tabakun,  në Komisionin e përzgjedhjes për organet e Vettingut. Kërkesa është bërë nga 1/5 e deputetëve, pasi deputetja e Partisë Demokratike, e cila u bë nënë për herë të par

No Pic available
  • 2017-02-27

Arrestojeni Bashën si Nanon, portretet e ish-ministrave të PD në murin e kujtesës

Arrestojeni Bashën si Nanon, kështu shprehet Agron Gjekmarkaj në një analizë të publikuar në gazetën Panorama. Duke bërë një paralelizëm të situatës së 20 viteve më parë me atë që po ndodh sot, Gjekmarkaj shprehet: Dhe ja ku jemi prapë sot. Shefi i opozitës shpallet armik dhe k