Rezultate te kerkimit per termin: +Jos

Meta: total 1000 / total_found 1200 / time 0.000 / keyword[0] jos / docs[0] 1200 / hits[0] 1454 /
Ze Maria: Rikthej Tiranën e lavdishme
  • 2017-06-17

Ze Maria: Rikthej Tiranën e lavdishme

José Marcelo Ferreira, i njohur nga opinioni sportiv si Ze Maria, u prezantua zyrtarisht nga presidenti Refik Halili si trajneri i ri i Tiranës. 44-vjeçari brazilian e nisi fjalën e tij para mediave duke falenderuar drejtuesin më të lartë bardheblu për besimin që i është u shpreh se e ard

No Pic available
  • 2017-05-22

Protestat në Venezuelë, digjet studenti 21-vjeçari

Protestat e dhunshme në Venezuelë kundër Presidentit Maduro vazhdojnë. Protestuesit antiqeveritarë thanë  se një person i dyshuar si hajdut dhe një student i universitetit humbën jetën në ditën e 50-të të demonstratave. Orlando José Figuera, 21 vjeç, pësoi djegie në

No Pic available
  • 2017-05-20

Copa pasqyre që vështrohen pjerrtas

Parathënie përfshirë në botimin spanjisht të romanit Angelus Novus të shkrimtarit Bashkim Shehu Bernardo Atxaga Për ta karakterizuar këtë libër, nuk ka metaforë më të mirë se sa ajo që përdor vetë autori në një nga faqet e tij, kur flet për copa të një pasqyre që vështrohen p

Tirana kthehet te fitorja pas 15 javësh. Kukësi ruan kreun
  • 2017-05-10

Tirana kthehet te fitorja pas 15 javësh. Kukësi ruan kreun

Duhet të vinte Korabi që Tirana të merrte fitoren e parë në Superiore për vitin 2017-të duke parë më në fund një rreze shprese sa I përket shpëtimit. Golat e Edeh dhe Takut i dhanë 3 pikët bardhebluve në Selman Stërmasi, që fituan 2-0 këtë herë duke mos gabuar përballë Korabit

Vllaznia merr derbin, siguron mbijetesën
  • 2017-03-31

Vllaznia merr derbin, siguron mbijetesën

Është i Vllaznisë derbi i Shqipërisë, për Tiranën mbeten pengjet. Përfundon 2-1 në Selman Stërmasi me skuadrën e Cungut që kuotohet si anti Luftëtari në garën për vendin e katërt, me bardheblutë që nuk ngrejnë dot kokë në rifillimin e kampionatit. Pristhmëritë ishin padyshim

No Pic available
  • 2017-03-29

Ronaldo dhe Mourinho, më të pasurit e futbollit

Cristiano Ronaldo dhe José Mourinho janë më të pasurit e futbollit botëror. Sipas klasifikimit të publikuar nga France Football, mes pagesës, shpërblimeve dhe të ardhurave nga reklamat, gjatë sezonit 2016-2017 ylli i Realit të Madridit ka përfituar plot 87,5 milionë euro. Në vendin e d

No Pic available
  • 2017-03-19

Luftëtari drejt Europës, leksion Tiranës

Është Luftëtari forca e katërt e kampionatit dhe këtë e konfirmon në përballjen direkte për zonën europiane me Tiranën. Gjirokastritët dominojnë bardheblutë 2-1 në një ndeshje me dy fytyra dhe shumë emocione ku rezultati i vendos në pjesën e dytë. Entuziazëm në Gjirokastër ku