Rezultate te kerkimit per termin: +Jose +Luis +Rodriguez

Total: 81
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.533Z

Kryeministri i Spanjës, Jose Luis Rodriguez Zapatero uron Kryeministrin Berisha për rizgjedhjen në krye të qeverisë  

Kryeministri i Spanjës, Jose Luis Rodriguez Zapatero me anë të një mesazhi, i ka uruar Kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha rizgjedhjen e tij në krye të qeverisë shqiptare. Në urimin e tij Kryeministri Zapatero shprehet: Kam kënaqësinë t’ju shpreh urimet e mia më të për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.108Z

Sport Botërori 2018 Rikuperohet kolumbiani James Rodriguez për ndeshjet me Argjentinën dhe Kilin

TIRANE, 7 Nentor/ATSH-AFP/. - Per Kolumbine eshte rikuperuar lojtari kryesor, James Rodriguez, per dy ndeshjet e ardhshme eliminatore per Boterorin-2018, ndaj Kilit dhe Argjentines, me 12 dhe 17 nentor, beri te ditur Federata Kolumbiane e Futbollit (FCF). Ne listen e publikuar nga seleksioneri Jose

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.839Z

Kolumbia i falet talentit te Rodriguez

Një dygolësh sublim i James Rodriguez ndihmuan Kolumbinë të hyjë në histori, teksa arrijnë në çerekfinalet e një Botërori për herë të parë, duke mposhtur 2-0 Uruguajin në Rio de Janeiro. 22-vjeçari isht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.396Z

Në Spanjë nuk ndalin demonstratat

Në Spanjë, nën presionin e protestave masive kundër papunësisë së lartë dhe politikës së kursimeve të qeverisë, zhvillohen zgjedhjet për parlamentet rajonale dhe qeverisjen lokale. Ato konsiderohen si test për qeverinë socialiste të kryeministrit Jose Luis Rodriguez Zapatero, i cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.764Z

Zapatero: Ekonomia spanjolle, solide

Nje vizite e kreut të FMN-së në Madrid ka forcuar zerat për një krizë në Spanjë te ngjashme me krizen greke. Ka patur mjaft spekullime se Spanja do t'i kërkojë FMN-së dhe BE-së një paketë ndihme financiare të ngjashme me atë të Greqisë.Por kryeministri spanjoll Hose Lu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.966Z

Zapatero: Kosova, vend i qendrueshem

Kryeministri spanjoll, Jose Luis Rodriguez Zapatero ka vleresuar me nota pozitive situaten aktuale ne Kosove. “Kosova eshte bere nje vend i qendrueshem”, ka deklaruar Zapatero, pas vendimit te qeverise se Madridit per te terhequr trupat nga Kosova. Spanja eshte nje nder ato p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.543Z

Zapatero: Pas atentatit qendron ETA

Ne nje deklarate te shkurter per shtyp kryeministri spanjoll, Jose Luis Rodriguez Zapatero ka akuzuar ETA-n per atentatin me bombe ne Majorka. “Atentati me autobombe i dites se sotme ku mbeten te vrare dy efektive te Rojeve Civile eshte veper e grupit terrorist ETA”, tha Zapat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama