Rezultate te kerkimit per termin: +Jose +Mourinhos

Meta: total 1000 / total_found 1180 / time 0.001 / keyword[0] jose / docs[0] 6858 / hits[0] 8183 / keyword[1] mourinhos / docs[1] 1500 / hits[1] 1890 /
Manchester United triumfon në finalen e Europa League
  • 2017-05-25

Manchester United triumfon në finalen e Europa League

Nuk ka surpriza, Manchester United fiton finalen e Europa League duke siguruar trofeun e parë europian të kësaj kategorie. Djajtë e Kuq thyen me lehtësi në ndeshjen e Stokholmit Ajaxin me rezultatin 2-0. Skuadra e Jose Mourinhos e interpretoi me mjeshtëri këtë 90 minutësh, duke nxjerrë n

Mançester Junajtid-Ajaks, finalja e Europa League më 24 maj
  • 2017-05-12

Mançester Junajtid-Ajaks, finalja e Europa League më 24 maj

Me 24 maj në Friends Arena të Stokholmit, Mançester Junajtid përballë Ajaks. Kjo është finalja e sezonit 2016-2017 që vendos përballë dy prej skuadrave më legjendare të kontinentit. Dy skuadra që kanë fituar shumë në Europë dhe këtë vit kërkojnë lavdinë në Europa League ku Dj

E.League, Mançester Junajtid dhe Ajaks për zyrtarizimin e finales
  • 2017-05-11

E.League, Mançester Junajtid dhe Ajaks për zyrtarizimin e finales

Mançester Junajtid dhe Ajaksi i Amsterdait janë dy favoritët ë mëdhenj për të siguruar finalen e madhe të Europa Leagues që do të zhvillohet me 24 maj në stadiumin Friends Arena të Solnas në Suedi. Gjysmëfinalet e kthimit të këtij kompeticione pritet të konfirmojnë Djajtë e Kuq dh

Derbi i Mançesterit, Pep dhe Mou ndahen në paqe
  • 2017-04-28

Derbi i Mançesterit, Pep dhe Mou ndahen në paqe

Nuk ka fitues dhe as gola në derbin e Mançesterit, ndalesa e dytë sezonale në kampionat për dy skuadrat e qytetit me një peshë të madhe në futbollin anglez. Siti dhe Kunaktid ndahen në paqe duke ruajtur status quo-në në klasifikim me skuadrën e Guardiolës që mbetet në vendin e katër

Europa League, sot zbulohen katër gjysmëfinalistet
  • 2017-04-20

Europa League, sot zbulohen katër gjysmëfinalistet

Katër sfida për të mësuar 4 skuadrat e kualifikuara në fazën gjysmfinale. Europa League vjen mbrëmjen e sotme me sfidat e 4 skuadrave që do vazhdojnë aventurën e tyre në këtë kompeticion, me objektivin për ti shkuar deri fund. Manchester United që është edhe favoritja kryesore për

E.League, ndalon Man.United. Bindin Ajax e Lyon
  • 2017-04-14

E.League, ndalon Man.United. Bindin Ajax e Lyon

Ndeshjet e para çerekfinale të Europa League lanë pothuajse gjithcka për tu përcaktuar në kthim sa i përket skuadrave që do të vazhdojnë më tej rrugëtimit drejt finales së Stokolmit. Manchester United pa ti ikte nga duart sërish një tjetë fitore në castet e fundit me djajtë e kuq t

Europa League, sot luhen çerekfinalet e para
  • 2017-04-13

Europa League, sot luhen çerekfinalet e para

Tetë skuadra për katër bileta në gjysmëfinale të Europa Leagues. Në orën 21:05 të kësaj të enjteje, luhet akti i parë cerekfinal i këtij kompeticioni, fituesi i të cilit merr pjesë në fazën e grupeve të Championsit. Një objektiv që synohet me forcë nga Manchester United, që në