Rezultate te kerkimit per termin: +Josip +Drmic

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] josip / docs[0] 2678 / hits[0] 3815 / keyword[1] drmic / docs[1] 31 / hits[1] 32 /
Zvicra kërkon të këndellet, ftohen pesë shqiptarë
  • 2014-11-08

Zvicra kërkon të këndellet, ftohen pesë shqiptarë

Trajneri serb i kombëtares së Zvicrës, Vladimir Petkovic, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e radhës së helvetikëve. Zvicra në kuadër të kualifikimeve për Euro 2016, do të luaj me Lituaninë, nd&e

U knaq Shaqa e hajt..
  • 2014-06-12

U knaq Shaqa e hajt..

Xherdan Shaqiri është duke e shijuar fort shkuarjen në Brazil ku do të përfaqësoi me shokët e tij përfaqësuesen e Zvicrës. Shaqa duket tejet i disponuar pak ditë para Botërorit. Një video e publikuar tregon një akrobacion të

32 Kombëtaret e "Brazil 2014"
  • 2014-06-03

32 Kombëtaret e "Brazil 2014"

E-maili juaj: Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin! Tashmë gjithçka është gati. Kur jemi 9 ditë larg startit të Kupës së Botës "Brazil 2014" 32 teknikët e kombëtareve pjesëmarrëse kanë zbuluar list&e

Zvicra shpall listën për botëror me 5 shqiptarë të ftuar
  • 2014-05-13

Zvicra shpall listën për botëror me 5 shqiptarë të ftuar

Kombëtarja Zvicërane ka shpallur listën prej 23 futbollistëve me të cilët do të paraqitet në Kampionatin Botëror "Brazili 2014". Në listën e Selektorit Hitzfield janë ftuar edhe 5 futbollistë me prejardhje shqiptare(Behrami,X

No Pic available
  • 2014-05-13

Botërori 2014, Zvicra, shkon në Brazil së bashku me pesë Shqiptarë

Shqiptarët, Xherdan Shaqiri, Valon Behrami, Granit Xhaka, Blerim Xhemaili e Admir Mehmedi vazhdojnë të mbesin futbollistë tejet të rëndësishëm për Përfaqësuesen e Zvicrës. Trajnri i kombëtares zviceriane, Hacfild, ka grumbulluar këta pesë futbollistë së bashku me 18 të tjerë për

No Pic available
  • 2014-05-13

Refuzoi Shqipërinë, Pajtim Kasami injorohet nga Zvicra, ngelet jashtë botërorit

Moment zhgënjyes për mbrojtësin kosovar të Fulham, Pajtim Kasami. Pas paraqitjeve shumë të mira në Premier Ligën angleze u përfol shumë se ai do të ishte pjesë e padikutueshme e përfaqësueses së Zvicrës Kasami është kosovar me origjinë dhe kombëtarja jonë i bëri ftesë para dis

Bayern sdi te ndalet serish -13
  • 2014-02-03

Bayern sdi te ndalet serish -13

Bayern Munchen riktheu diferencën prej 13 pikësh në krye të Bundesligës, teksa mposhtën 5-0 Eintracht Frankfurt ditën e diel. Mario Mandzukic ishte pjesëmarrës aktiv në 2 golat e pjesës së parë të bavarezëve, fillimi