Rezultate te kerkimit per termin: +Jozefi

Meta: total 104 / total_found 104 / time 0.000 / keyword[0] jozefi / docs[0] 104 / hits[0] 150 /
Gëzuar Krishtlindjen!
  • 2015-12-25

Gëzuar Krishtlindjen!

Pas darkës në vatrat e tyre familjare, besimtarët katolikë me qirinj në duar kryejnë ritet fetare në kishë mes lutjeve dhe urimeve për më shumë paqe, lumturi dhe harmoni. Besimtarët katolikë kanë meshën e lindjes së Krishtit në katedralen e Shën Palit në mesnatë, ndërsa

Besimtarët katolikë kremtojnë lindjen e Krishtit, politika i bashkohet festës
  • 2015-12-25

Besimtarët katolikë kremtojnë lindjen e Krishtit, politika i bashkohet festës

Besimtarët katolikë e ortodoksë festojnë sot Krishtlindjen, ditën e lindjes së Jezu Krishtit. Pas darkës familjare, besimtarët katolikë me qirinj në duar i janë drejtuar Katedrales së Shën Palit, ku kanë pritur mes lutjesh mbërritjen e mesnatës që shënon 25­dhjetorin e shenjtë p

Basha: Urojmë që kjo ditë e bekuar do të sjellë besimin se e nesërmja do jetë më e mirë
  • 2015-12-25

Basha: Urojmë që kjo ditë e bekuar do të sjellë besimin se e nesërmja do jetë më e mirë

Shqiptarët kremtojnë Kërshëndellat me urimin që viti i ardhshëm të mos i gjejë të varfër Kreu i Opozitës mori pjesë në meshën hyjnore të Krishtlindjes mbajtur në Katedralen e Korçës Famullitari i Fushë-Arrëzit: Varfëria u shtua, premtimet e fushatës të bëhen realite

Tundimi i fundit, ungjilli blasfemik i Kazanxaqis, në shqip
  • 2015-12-18

Tundimi i fundit, ungjilli blasfemik i Kazanxaqis, në shqip

"Jam gënjeshtar, shtinjak, frikacak; kurrë nuk them të vërtetën, nuk ma mban; shoh një grua të kalojë dhe bëhem flakë i kuq, ul kokën, por sytë më mbushen me epsh.Nuk ngre dorë për të vjedhur, për të rrahur, për të vrarë; jo se nuk dua, por ngaqë kam frikë; dua të ngre krye

Kongresi i Vjenës: Aty ku u caktuan kufijtë e Europës “së re”
  • 2015-12-12

Kongresi i Vjenës: Aty ku u caktuan kufijtë e Europës “së re”

Shtetet që bllokuan përparimin e Napoleon Bonapartës, të mbledhur që nga nëntori 1814 në kryeqytetin austriak, ribënë hartën e kontinentit dhe krijuan një ekuilibër të ri mes fuqive europiane, që zgjati pothuajse një shekull.

Kosovarët e rinj në Festival of Code
  • 2015-10-10

Kosovarët e rinj në Festival of Code

Kosova sivjet merr pjesë për herë të dytë në Festivalin e Kodit në Angli, i organizuar nga Young Rewired State (YRS), me seli në Londër. Ky aktivitet i cili cilësohet si ngjarja më e madhe e përvitshme në fushën e teknologjisë për hakerët e rinj në botë mundësohet nga kompania l

Bardhok Filopati: Opozitë të fortë dhe projekt të besueshëm për fitoren e PD-së në Mirditë
  • 2014-10-05

Bardhok Filopati: Opozitë të fortë dhe projekt të besueshëm për fitoren e PD-së në Mirditë

Flet kreu i PD-së Mirditë: Besimi i anëtarësisë, përgjegjësi. Mirdita u copëtua në 5 rrethe në komunizëm, sot ndahet në 8 bashki duke vazhduar një copëtim të mëtejshëmNë vitin e parë të qeverisjes së majtë, Mirdita ka marrë zero investime. Gjatë qeverisë Berisha, Mirdita ka