Rezultate te kerkimit per termin: +Jozefin

Meta: total 709 / total_found 709 / time 0.000 / keyword[0] jozefin / docs[0] 709 / hits[0] 1073 /
Mesha në Vatikan, Papa ia dedikon emigrantëve
  • 2017-12-25

Mesha në Vatikan, Papa ia dedikon emigrantëve

Emigrantët ishin mesazhi kryesor i papës Francesku gjatë mesazhit të tij të Krishtlindjeve. Kreu i Vatikanit i bëri thirrje të krishterëve që të mos injorojnë vështirësitë e njerëzve që janë larguar nga tokat e tyre. Papa i krahasoi emigrantët me marinë dhe Jozefin duke treguar hi

No Pic available
  • 2017-09-28

Marrëveshja me Ramën, Imami: Tre shkallët që duhet të kalonte Basha

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Arben Imami i ftuar në 360 Gradë nga Artur Zheji në Ora News, thotë se pa u larguar Lulzim Basha nuk largohet as Edi Rama. Imami: Në qoftë se dy kryetar partish që duheshin ulur, sigurisht që duhet të kishte staf. Një element ka pasur skema e krimit, at

No Pic available
  • 2017-09-13

Ja si i përgjigjet Rama akuzave për blerjen e votave për Gramoz Ruçin

Në përfundim të diskutimeve për programin e qeverisë, fjalën e mori kryeministri Edi Rama i cili i dha një përgjigje të gjithë deputetëve të opozitës, të cilët njëzëri nuk ishin dakord më ketë program. Rama tha se dora e qeverisë do të vazhdojë të shtrihet ndaj opozitës, ndë

No Pic available
  • 2017-07-31

Rudina Dembacaj: Unë me timon si Rama, ja çmë bashkon me Kryeministrin

“Mos i fol shoferit” një emision nga Rudina Dembaca në RTV Ora News është kthyer tashmë në një nga emisionet më të ndjekura, ku mbizotërojnë batutat me personalitet të njohur.  Patenta amerikane e Cash Cab erdhi për herë të parë në Shqipëri, me humor, quiz-e,

No Pic available
  • 2017-06-18

Rama flet për Jozefinën mes shkodranëve: Kundërshtare e fortë me kokën shkëmb

Teksa mbante fjalimin e tij përmbyllës në qytetin e Shkodrës, kryeministri Rama tha fjalë të mira dhe vlerësuese për deputeten e PD-së, Jozefina Topalli. Ai tha se zonja në fjalë është e vetmja që ka bërë për Shkodrën (deklaratë e thënë më herët edhe nga i pari i listës së P

Rama-Topallit: Çfarë ke mbjellë po korr. Mos të shkojë mendja se unë e Luli flasim për ty!
  • 2017-06-18

Rama-Topallit: Çfarë ke mbjellë po korr. Mos të shkojë mendja se unë e Luli flasim për ty!

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deputetes së PD-së Jozefina Topalli pas akuzave të saj se kandidatët par komisionet e vettingut janë të gjithë miq të tij. Rama tha se disa prej tyre nuk i njeh far, ndërsa nuk ka asnjë mik. Rama shprehu keqardhjen që Topalli e mbylli karrierën

No Pic available
  • 2017-06-17

Topalli akuzon: Komisionet e vetingut produkt i Rama-Basha. Përgjigjet Rama

Në një seancë të jashtëzakonshme Kuvendi miratoi me 100 vota pro, 2 kundër, dhe 5 abstenim anëtaret e institucioneve që do të bëjnë rivlerësimin(vettingun), kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve shqiptarë. Para se të votohej pati replikë mes deputetes demokrate Jozefina Topalli dh