Rezultate te kerkimit per termin: +Jozefina +Kryetare +Kuvendi

Total: 374
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.097Z

Kuvendi i ri i Shqipërisë, Jozefina Topalli rizgjidhet kryetare e tij

Tiranë, 8 shtator NOA Foto UPDATE - Kryetare e Kuvendit të Shqipërisë në katër vitet e ardhshme do të jetë deputetja Jozefina Topalli. Kuvendi i ri i Shqipërisë në seancën e dytë të tij ka votuar me votim të fshehtë për kandidaturën e vetme të propozuar nga PD, Jozefina Topalli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.100Z

Jozefina Topalli zgjidhet në një mandat të dytë si Kryetare e Kuvendit të Shqipërisë.

  Nën drejtimin e deputetit, Fatos Beja, Kuvendi i Shqipërisë u mblodh në seancën e dytë të Legjislaturës së XVIII. Zoti Beja ftoi kryetarin e Komisionit të Përkohshëm të Verifikimit të Mandateve, deputetin Emin Gjana të paraqesë raportin në lidhje me vlefshmërinë e manda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.448Z

Brace Albana Vokshi kryetare e re e Kuvendit 

Ironia Deklarimet e Kryeministrit Jo Nano dhe jo Topi-President jane zbardhur nga deputeti socialist Erjon Brace bashke me pasojat e veta politike. Ne faqen e tij ne Facebook Brace vlereson se Berisha synon te vendose Kryetaren e Kuvendit Jozefina Topalli presidente per te kaluar deputeten Alb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.097Z

Mblidhet sot Kuvendi i ri, pritet rikonfirmimi i Topallit si kryetare e tij

Tiranë, 8 shtator NOA-Kuvendi i ri i Shqipërisë ka nisur sot pasdite seancën e tij të dytë në të cilën do të betohen deputetët pas verifikimit të mandateve të tyre nga komisioni i përkohshëm i mandateve që u ngrit një ditë më parë. Më pas, në rendin e ditës është dhe zgjedh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.357Z

Po u hapën dosjet, Shqipëria mbetet pa kryeministër, pa kryetare kuvendi, pa ministra, pa deputetë

Share Nga Kledian Lula Qysh në fillim të muajit maj 2006, Këshilli i Europës caktoi dhe kërkoi si kusht prej parlamentit shqiptar, hapjen përfundimisht të dosjeve të spiunëve të ish-sigurimit të shtetit. Kryeministri Sali Berisha premtoi se dosjet do të hapeshin b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.097Z

Kuvendi i ri i Shqipërisë, nis votimi për kryetaren e propozuar Jozefina Topalli

Tiranë, 8 shtator NOA UPDATE-Kuvendi i ri i Shqipërisë në seancën e dytë të tij po voton për kryetarin e rij të tij, i cili do të drejtojë punimet në 4 vitet e ardhshme. Sipas procedurës,  15 deputetë të PD-së paraqitën sot me shkrim në sekretarinë e përkohshme të kuvendit, pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.685Z

Jozefina Topalli bojkoton strukturat e PD-së

Ish-nënkryetarja e PD-së Jozefina Topalli, e cila arriti që të bëhej edhe kryetare Kuvendi për dy legjislatura në kohën e qeverisjes së djathtë, ka vendosur që të mos jetë më pjesë e mbledhjeve të kësaj force. Burime nga PD e Shkodrës bëjnë të ditur se deputetja e këtij qark

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama