Rezultate te kerkimit per termin: +Jozefina +Topalli

Meta: total 1000 / total_found 16557 / time 0.010 / keyword[0] jozefina / docs[0] 17389 / hits[0] 24285 / keyword[1] topalli / docs[1] 22141 / hits[1] 53952 /
No Pic available
  • 2016-10-20

Debati/Rama: Jozefinë, konkurron Tinka Kurtin. Topalli: Ti duhesh rrëzu!

Viti i ri akademik, i cili nisi sot u bë objekt debati në Kuvend. Kryeministri Edi Rama e quajti sistemin e përzgjedhjes së studentëve të suksesshëm dhe akuzoi opozitën se kishte ngritur një sistem për ngelësit. Gjatë diskutimeve për universitetet, ka replikuar edhe ish-kryetarja e Kuve

Universitetet Rama Sistemi per te suksesshmit Topalli I detyrove te privati
  • 2016-10-20

Universitetet Rama Sistemi per te suksesshmit Topalli I detyrove te privati

Transmetuar me 20102016 - 1300 Lajme te lidhuraParlamenti Live Tirane 20 tetor 2016 NOAal- Kryeministri Edi Rama duke ju drejtuar opozites ne Kuvend i ftoi qe te mos nxisin ankthe te panevojshme tek prinderit sepse ata te cilet pas ra

No Pic available
  • 2016-10-20

Universiteti ndez Parlamentin

Nisja e vitit akademik u shoqërua me debate  dhe akzua të ashpra  mes deputetëve të PD dhe kryeministrit Edi Rama.  Opozita akuzoi qeverinë se ka lënë kuotat bosh në univeristetet  publike duke detyruar qëllimisht gjimnazistët të regjistrohen në universitetet private , skeme kjo sipa

Topalli kërcënon Ramën: Je bërë për tu rrëzuar nga pushteti
  • 2016-10-20

Topalli kërcënon Ramën: Je bërë për tu rrëzuar nga pushteti

Gjatë debatit për arsimin e lartë në Kuvend, ish-kyeparlamentarja Jozefina Topalli ka replikuar me kryeministrin Rama, duke iu drejtuar se nuk dha shifra për pranimin e maturantëve në shkolla. Mes të tjerash, Topalli tha se Rama e ka vulgarizuar Parlamentin me gjuhën e tij dhe se po të ish

Basha kërkon gjurmimin e tradhtarëve brenda PD-së
  • 2016-10-14

Basha kërkon gjurmimin e tradhtarëve brenda PD-së

Lulzim Basha vijon ta shikojë përgjegjësinë për humbjet e njëpasnjëshme në zgjedhjet parlamentare dhe zgjedhjet lokale tek strukturat e partisë në nivel lokal dhe tek baza e PD. Teksa disa figura potenciale të PD, si Eduard Selami, Majlinda Bregu, Jozefina Topalli etj., e shohin probl

Lulzim Basha ka 4 porosi për deputetët e PD-së, por garda e vjetër e braktis
  • 2016-10-13

Lulzim Basha ka 4 porosi për deputetët e PD-së, por garda e vjetër e braktis

Lulzim Basha ka kërkuar në mbledhjen e grupit parlamentar të PD nga deputetët e tij që të kenë vëth në vesh katër porosi, mbi të cilat do të nisë dhe një aksion i ri i opozitës. Denoncimi dhe ndërkombëtarizimi i çështjes së hashashit, anulimi i propozimit të PD-së për voti

Jozefina Topalli ironizon debatin Grida Duma-Henri Çili: Komedia mbaroi
  • 2016-10-12

Jozefina Topalli ironizon debatin Grida Duma-Henri Çili: Komedia mbaroi

Në emisionin Studio e Hapur të gazetares Eni Vasili mbrëmjen e sotme u zhvillua një debat i tendosur mes Grida Dumës dhe Henri Çilit. Analisti ka mbrojtur qeverisjen e Ramës dhe ka thënë se ai meriton një mandat të dytë. Por Duma i është kundërvënë duke i kujtuar thënien e Çilit p