Rezultate te kerkimit per termin: +Juan +Manuel +Santos

Meta: total 136 / total_found 136 / time 0.000 / keyword[0] juan / docs[0] 1883 / hits[0] 2331 / keyword[1] manuel / docs[1] 5736 / hits[1] 6605 / keyword[2] santos / docs[2] 1951 / hits[2] 3254 /
Maduro: SHBA po përgatit planin për vrasjen time, me ndihmën e Kolumbisë
  • 2018-12-13

Maduro: SHBA po përgatit planin për vrasjen time, me ndihmën e Kolumbisë

Presidenti venezuelas, Nicolas Maduro, ka akuzuar këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të Shteteve të Bashkuara John Bolton se po përgatit një komplot për vrasjen e tij në bashkëpunim me udhëheqësin kolumbian Ivan Duque. “John Bolton po udhëheq planin për të përhapur dhunën dhe p

Kriza e Venezuelës, Ekuadori e Brazili i kthejnë shpinën miqve përtej kufirit
  • 2018-08-19

Kriza e Venezuelës, Ekuadori e Brazili i kthejnë shpinën miqve përtej kufirit

Ekuadori ka vendosur rregulla të reja më të ashpra për të ndalur emigrantët venezuelas që duan të hyjnë në vend pa pasaportë dhe vendimi ka shkaktuar bllokimin e mijëra njerëzve në Kolumbinë fqinje. Vendimi i Ekuadorit për të mbyllur kufirin për ata pa pasaporta hyri në fuqi të s

No Pic available
  • 2018-08-05

Dron me eksploziv mbi kokën e Presidentit, Maduro fajëson Kolumbinë (Video)

Presidenti venezuelian Nicolás Maduro i ka mbijetuar një atentati me dron të mbushur me eksploziv që iu bë teksa ishte duke folur në një ngjarje ushtarake në kryeqytetin Karakas. Videoja e fjalimit të tij tregon se presidenti papritmas ngriti sytë lart dhe mbeti i befasuar, teksa dhjetëra

Atentat me dron me eksploziv Presidentit, Maduro fajëson Kolumbinë (Video)
  • 2018-08-05

Atentat me dron me eksploziv Presidentit, Maduro fajëson Kolumbinë (Video)

Presidenti venezuelian Nicolás Maduro i ka mbijetuar një atentati me dron të mbushur me eksploziv që iu bë teksa ishte duke folur në një ngjarje ushtarake në kryeqytetin Karakas. Videoja e fjalimit të tij tregon se presidenti papritmas ngriti sytë lart dhe mbeti i befasuar, teksa dhjetëra

Pyetja që tronditi diplomacinë. Trump: Pse të mos pushtojmë Venezuelën?
  • 2018-07-04

Pyetja që tronditi diplomacinë. Trump: Pse të mos pushtojmë Venezuelën?

Një lajm i bujshëm vjen nga Shtetet e Bashkuara. Mediat shkruajnë se, teksa një takim gushtin e kaluar në Zyrën Ovale për të diskutuar sanksionet mbi Venezuelën ishte duke përfunduar, Presidenti Donald Trump u kthye nga ndihmësit e tij më të lartë dhe bëri një pyetje shqetësuese. Du

Ministri i jashtëm spanjoll humb ndjenjat gjatë debatit në Davos (Video)
  • 2018-01-26

Ministri i jashtëm spanjoll humb ndjenjat gjatë debatit në Davos (Video)

Një debat në Forumin Ekonomik Botëror të Davosit u pezullua të mërkurën, pasi ministri i jashtëm spanjoll Alfonso Dastis humbi ndjenjat dhe duhej të merrte kujdes mjekësor, shkruan RT. Dastis ishte në radhën e dytë të audiencës duke ndjekur një bisedë të Bankës Botërore për të

Kolumbi, policia sekuestron 12 tonë kokainë
  • 2017-11-09

Kolumbi, policia sekuestron 12 tonë kokainë

Policia në Kolumbi ka sekuestruar 12 tonë kokainë, duke shënuar sekuestrimin më të madh të drogës në historinë e këtij vendi. Droga u gjet e groposur në katër fusha të bananeve në veri të Kolumbisë, afër rrugëve që përdoren për të kontrabanduar kokainë në SHBA. Presidenti Ju