Rezultate te kerkimit per termin: +Jubeir

Meta: total 27 / total_found 27 / time 0.000 / keyword[0] jubeir / docs[0] 27 / hits[0] 39 /
No Pic available
  • 2017-06-08

Katari nuk tërhiqet, Bahreini merr të tjera masa, në lojë futet Irani e Rusia

Katari zotohet se nuk do të dorëzojë politikën e jashtme, ndërkohë që një varg shtetet të rajonit i kanë mbyllur dyert duke e akuzuar atë për mbështetje ndaj terrorizmit. Ministri i Jashtëm i Katarit, Sheik Mohammed bin Abdulrahman al-Thani tha se dëshiron diplomaci për zgjidhjen e k

No Pic available
  • 2017-06-07

Tre kushtet e forta të Arabisë Saudite kundër Katarit për të hequr bllokadën

Arabia Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe kanë rritur presionin mbi Katarin, duke këmbëngulur se marrëdhëniet diplomatike dhe ekonomike nuk do të rivendosen derisa shteti i vogël i Gjirit të shkëpusë të gjitha ligjet me Vëllazërinë Myslimane, Hamasin palestinez dhe Iranin. Vëllaz

Loja e pisët e Arabisë Saudite ndaj Rusisë
  • 2016-02-25

Loja e pisët e Arabisë Saudite ndaj Rusisë

Moska ka ulur në mënyrë domethënëse numrin e sulmeve në Siri duke qenë se po afrohet fati i armëpushimit, por ndërkohë sulmet turke në Azaz vazhdojnë me të njëjtin ritëm. Këshu ka deklaruar ministri i Mbrojtjes ruse, gjenerali Igor Konashenkov. Do të doja të nënvizoja që marr

Arabia Saudite: Gati të furnizojmë me raketa rebelët sirianë
  • 2016-02-19

Arabia Saudite: Gati të furnizojmë me raketa rebelët sirianë

Arabia Saudite: Gati të furnizojmë me raketa rebelët sirianë Ministri i Jashtëm saudit Adel al Jubeir Ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite, Adel al Jubeir synon të rifurnizojë grupet e moderuara të opozitës siriane me raketa tokë-ajër.

Turqia dhe Arabia, gati të çojnë trupa në Siri
  • 2016-02-14

Turqia dhe Arabia, gati të çojnë trupa në Siri

Sauditët kërkojnë që Assad të largohet edhe me forcë Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu, tha se vendi i tij është gati që të dërgojë trupa tokësore në Siri bashkë me Arabinë Saudite nëse përpilohet një plan i përbashkët. Qeveria turke, edhe pak ditë më parë, dek

Rusia do të dështojë në përpjekjet për të shpëtuar Asadin
  • 2016-02-14

Rusia do të dështojë në përpjekjet për të shpëtuar Asadin

Ministri saudit i Punëve të Jashtme, Adel al Jubeir, deklaroi sot se përpjekjet e Rusisë për të shpëtuar presidentin sirian Bashar al Asad do të dështojnë. "Siria i kërkoi ndihmë Rusisë, e cial do të dështojë të shpëtojë Bashar al Asadin", theksoi Jubeir gjatë një konference p

Arabia Saudite: Assadi do të largohet edhe me forcë
  • 2016-02-13

Arabia Saudite: Assadi do të largohet edhe me forcë

Ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite ka thënë se nëse procesi politik në Siri dështon, presidenti sirian, Bashar al-Assad, do të largohet “me forcë” nga pushteti. “Besoj se Bashar al-Assad është i dobët dhe besoj se Bashar